Konserwacja – czyszczenie laptopów Bielsko-Biała

Dlaczego profilaktyka się opłaca


Wydawać się może, iż konserwacja laptopa, to zbędna czynność. Póki działa i nie sygnalizuje, że coś mu dolega, zazwyczaj bagatelizuje się problem. Podkreślić należy, że czyszczenie laptopa jest zdecydowanie tańsze niż późniejsza naprawa i wymiana poszczególnych podzespołów. Laptop będąc na chodzie przez kilka, a czasem kilkanaście godzin dziennie, użytkowany w różnych warunkach, przynajmniej raz na parę miesięcy powinien być dobrze wyczyszczony. O niektóre rzeczy, takie jak matryca czy klawiatura jesteśmy w stanie zadbać sami. Jednak większość nie wyczyści układu chłodzenia, który zdecydowanie wpływa na spowolnienie systemu, gdy osadza się na nim kurz. W rezultacie może prowadzić do poważnych uszkodzeń, np. układu graficznego, a naprawa karty graficznej, to dodatkowe koszty.  

Nie czekaj aż zacznie się wyłączać


Nadmierne grzanie laptopa prowadzi do jego samoczynnego wyłączania się, a to może wiązać się z utratą niezapisanych danych. Odzyskiwanie danych nie tylko uszczupla zasobność portfela, ale także powoduje, że tracimy czas. Gdybyśmy wcześniej pomyśleli o jego konserwacji, wówczas ten problem by się zwyczajnie nie pojawił. Dla osób, które utraciły dane, oferujemy usługę odzyskiwania i zapraszamy do kontaktu.  

Dbajmy o laptop, a tym samym się odwdzięczy


Dbamy o samochód, dokonując przeglądów, zadbajmy także i o nasz sprzęt komputerowy. Z laptopami jest podobnie jak ze wszystkim innym, im wcześniej usuniemy przyczyny możliwych usterek, tym koszty są niższe. Sprawdzając, co kilka miesięcy stan komputera, a przy tym zlecając jego konserwację, nie musimy się martwić o ponoszenie dużych kosztów, związanych z uszkodzeniem płyty głównej, układu graficznego czy układu chłodzenia. Podczas konserwacji laptopa, nasi informatycy wychwytują wszelkie dysfunkcje sprzętu, związane również z zewnętrzną obudową. Możemy nie zauważyć nieprawidłowo działających zawiasów, które w rezultacie prowadzą do uszkodzenia matrycy. Nasi fachowcy dostrzegą każde, nawet najmniejsze uszkodzenie, usuwają je, a tym samym minimalizują koszty, które musielibyśmy ponieść w przyszłości.

Dbając o sprzęt komputerowy nie tylko mamy komfort pracy, ale przede wszystkim przedłużamy jego życie. A tym samym, w naszej kieszeni pozostaje więcej pieniędzy. Reasumując, im lepiej go traktujemy, tym on nam się odwdzięcza dłuższą żywotnością i wydajniejszym funkcjonowaniem. Profilaktyka zawsze popłaca i tak samo jest w przypadku laptopów.  

Jakie marki czyścimy?

Posiadamy wieloletnie doświadczenie, dlatego nie ma dla nas laptopa, którego konserwacji byśmy się nie podjęli. Każda marka jest nam doskonale znana, zarówno starsze jak i nowsze modele. Zapraszamy właścicieli marek laptopów: Acer, Asus, Apple, Aristo, Compaq, Dell, Fujitsu Siemens, Geteway, HP, IBM, Maxdata, MSI, NEC, Panasonic, Samsung, Sony, Toshiba. Jeśli mają Państwo inną markę laptopa, również zapraszamy do kontaktu.   Pierwsze niepokojące objawy:

 • zwolnienie pracy komputera; jeśli obserwujesz spadek wydajności systemu, to jest to jeden z symptomów, który należy sprawdzić; przyczyną może być znaczne zanieczyszczenie układu chłodzenia
 • laptop się wyłącza, restartuje; jest to sygnał, którego nie powinieneś lekceważyć. Przyczyn tego stanu może być wiele, więc im szybciej skontaktujesz się z naszym fachowcem, tym lepiej
 • zawieszanie laptopa, obniżenie FPS w trakcie gry, opóźniony czas reakcji, wydłużony czas wykonywania poszczególnych czynności; wskazane objawy utrudniają korzystanie z laptopów, dlatego aby uniknąć ciągłego podenerwowania, warto skonsultować sprawę z serwisantem
 • wysoka temperatura obudowy, z wylotów uwalnia się coraz więcej ciepła; jest to sygnał, że układ chłodzenia nie działa prawidłowo
 • z laptopa wydobywają się głośne dźwięki; wcześniej komputer nie hałasował? A nagle pojawia się brzęczenie i buczenie? To objawy, które oznaczają mocno zanieczyszczony układ chłodzenia. Jeśli nie chcemy, żeby doszło do uszkodzenia układów płyty głównej, należy oddać sprzęt do czyszczenia

Objawów sygnalizujących nieprawidłowe funkcjonowanie laptopa może być zdecydowanie więcej. Niektóre są niezauważalne, dlatego tak ważna jest konserwacja laptopa, co pewien okres.  

Profesjonalna konserwacja w naszym wykonaniu


Oferujemy całościowe czyszczenie laptopa oraz uzupełnianie ubytków. Laptop po wizycie w naszym serwisie działa jak dopiero, co wyciągnięty z pudełka. Pełna konserwacja w naszym serwisie obejmuje:

 • czyszczenie układu chłodzenia
 • czyszczenie wentylatora
 • smarowanie wentylatora olejem
 • smarowanie zawiasów laptopa,
 • konserwacja napędu DVD
 • czyszczenie lub całkowite mycie klawiatury

A bardziej szczegółowo…


Czyszczenie układu chłodzenia

Wykonujemy demontaż komputera. Usuwamy brud i wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia, które osadziły się na wiatraku i zalegają w otworach wentylacyjnych, uniemożliwiając prawidłowy obieg powietrza i będąc przyczyną powyższych objawów. Układ chłodzenia zostaje rozmontowany i każdy z jego elementów jest skrupulatnie konserwowany. W niektórych przypadkach konieczna jest wymiana wentylatora i to też czynimy. W zakres usługi wchodzi wymiana past termoprzewodzących oraz sprawdzenie termopadów i ewentualna ich wymiana. Konserwacja i naprawa chłodzenia zdecydowanie wpływa na komfort użytkowania sprzętu komputerowego.

Konserwacja - czyszczenie laptopów Bielsko-Biała -
Konserwacja - czyszczenie laptopów Bielsko-Biała -
Konserwacja - czyszczenie laptopów Bielsko-Biała -
Konserwacja - czyszczenie laptopów Bielsko-Biała -

Smarowanie zawiasów laptopa


Zawiasy są tym elementem obudowy wielu laptopów, który z czasem ulega uszkodzeniu. W trakcie przeglądu i konserwacji sprzętu komputerowego, wychwytywane są ubytki, braki śrubek, nieprawidłowe otwieranie i zamykanie klapy górnej, co prowadzi do jej deformacji i nacisku na matrycę. Zawiasy odpowiednio smarujemy, by jak najdłużej zachowały prawidłową funkcjonalność.

Konserwacja - czyszczenie laptopów Bielsko-Biała -

Konserwacja napędu DVD


DVD nie czyta płyt? Rzadko je używamy i zastanawiamy się, co mogło się stać? Jedną z przyczyn może być zanieczyszczenie napędu. Do wyczyszczenia DVD wykorzystujemy specjalną płytę czyszczącą.

Konserwacja - czyszczenie laptopów Bielsko-Biała -
Konserwacja - czyszczenie laptopów Bielsko-Biała -

Czyszczenie klawiatury


Wydawać by się mogło, że to jedna z najprostszych czynności, którą jesteśmy w stanie wykonać sami w domu. Nie jest to jednak takie proste. Używając sprzężonego powietrza, możemy powodować wnikanie kurzu do wnętrza obudowy. Wyczyściliśmy klawiaturę, jednak kurz dostał się do środka. Nasi fachowcy profesjonalnie czyszczą klawiatury, usuwając z ich powierzchni wszelkie zabrudzenia. W sytuacjach tego wymagających, klawiatury są myte w całości.

Konserwacja - czyszczenie laptopów Bielsko-Biała -
Konserwacja - czyszczenie laptopów Bielsko-Biała -

Solidna konserwacja


Zlecając naszemu serwisantowi konserwację laptopa, mają Państwo pewność rzetelnie wykonanej usługi. W trakcie czyszczenia i konserwacji, fachowiec sprawdza każdą z poszczególnych części oraz prawidłowość ich funkcjonowania. Każdy element poddany jest procesowi konserwacji. W miejscach, w których widoczne są ubytki, staramy się je zregenerować, w taki sposób by właściwie działały oraz wyglądały, ma się tu na myśli obudowę. Wykonujemy łączenie klejem żywicznym elementów z tworzywa, w przypadku uszkodzonych prowadnic matrycy czy zawiasów, jeśli części te są niedostępne na rynku. W swojej ofercie mamy również usługę spawania.


Jeśli chcesz był twój laptop miał ciekawy design, kolorystycznie był dopasowany do Twojej osoby, to oferujemy pokrycie laptopa farbą w dowolnym kolorze.


Każdy laptop, który trafia do naszego Centrum Komputerowego, po procesie konserwacji, jest sprawdzany pod względem poprawności funkcjonowania, zanim zostanie oddany w ręce klienta.