Naprawa komputerów marki Apple – Serwis Apple Bielsko-Biała

Naprawa laptopów Apple, Bielsko-Biała – kosztowne jabłuszko

Apple tożsame jest z nowoczesną technologią na najwyższym poziomie. Amerykański producent elektroniki, uważany jest przez wielu za lidera na rynku sprzętów komputerowych. Jabłuszko symbolizujące markę, cieszy się ogromnym uznaniem, szczególnie za oceanem. W Polsce nieliczni mogą pozwolić sobie na sprzęty ze znakiem Apple. Choć powoli sytuacja ta się zmienia. Zarabiamy coraz lepiej, więc inwestujemy w coraz lepsze sprzęty, mając nadzieję na ich bezawaryjność.
Myśląc o Apple, pojawia się kilka skojarzeń, przede wszystkim: luksus, wygoda, wspomniana bezawaryjność oraz nowoczesność. Spotyka się nawet podział rynku komputerowego na laptopy Apple i pozostałych producentów. Wysoką pozycję na rynku, Apple zyskał między innymi dzięki przecieraniu szlaków, wprowadzeniu na rynek pierwszego przenośnego komputera,  stosowaniu jednego systemu operacyjnego oraz to co ich wyróżnia czyli oryginalny design. Niektórzy twierdzą, że Apple jest zawsze o krok przez resztą producentów sprzętów komputerowych i są niedoścignionym dla innych ideałem. Warto również zauważyć, iż w ofercie Apple nie znajdziemy wielu modeli. Amerykański producent skupia się kilku modelach. Każdy z nich jest dokładnie przemyślany i dopracowany. Stąd również płynie fenomen sukcesu marki Apple. Ponadto gdzieś w naszej świadomości pojawiają się pozytywne, przywołane wcześniej, skojarzenia, gdy widzimy znak jabłuszka.  

Zwolennicy i przeciwnicy

Apple, jako ceniona na świecie marka komputerowa, nie jest pozbawiona krytyki. Jak wszystko inne na świecie ma swoich zwolenników, którzy nie wyobrażają sobie pracy na innym sprzęcie jak i przeciwników, którzy twierdzą, że komputery Apple mają więcej wad niż zalet. Do ich zalet z pewnością należy funkcjonalność. Podzespoły gwarantujące jakość, wydajność i komfort pracy. Najnowsze laptopy Apple mają wydłużony czas pracy baterii, dzięki zastosowaniu między innymi energooszczędnych procesorów. Do tego cienka obudowa. MacBook można wrzucić do torebki, plecaka i nie czuć większej różnicy. Sprzętom z nadgryzionym jabłuszkiem zarzuca się wysoką cenę, w porównaniu z ceną za laptop innego producenta i nieprzystosowanie do polskich warunków. Na koniec przeciwnicy Apple zgodnie twierdzą, że są to awaryjne sprzęty, a ich naprawy bardzo kosztowne.  

Awaryjność sprzętu marki Apple – psują się czy nie ?

Laptopy przenośne Apple, jak każdy sprzęt komputerowy, ulegają awariom. Kupując MacBook nie oznacza to, że przez parę następnych lat mamy spokój z różnego rodzaju problemami komputerowymi. Tak oczywiście może być. Natomiast zdarzają się sytuacje, w których konieczna jest wymiana podzespołów (np. wymiana matrycy) czy instalacja oprogramowania. W trakcie kilkunastu lat swojej pracy spotkaliśmy się z różnego rodzaju problemami z laptopami z jabłuszkiem. Bazując na doświadczeniu śmiało możemy wymienić, co najczęściej się w nich psuje oraz wskazać wykonywane naprawy w komputerach przenośnych Apple.
Zgłaszane problemy z Apple dotyczą:

 • wystąpienia migania obrazu bądź całkowity jego brak
 • problemu z uruchomieniem komputera
 • nadmiernego grzania się sprzętu
 • brak obrazu na matrycy
 • wydawania dziwnych dźwięków
 • nieładowania baterii

Przyczyn powyższych problemów może być wiele. Jako zespół doświadczonych informatyków, którzy naprawą laptopów Apple zajmują się nie od dziś, jesteśmy w stanie w krótkim przedziale czasu bezbłędnie zdiagnozować przyczynę awarii i ją usunąć.
Naszą specjalnością jest odzyskiwanie danych. Użytkownikom laptopów z jabłuszkiem również zdarzają się tego typu sytuacje. Fachowcy z pogotowia komputerowego Wikmar, znając specyfikę tych urządzeń, gwarantują skuteczność odzyskiwania danych. Przy tym gwarantujemy pełną poufność odzyskanych danych. Powierzając w nasze ręce drogocenny sprzęt, mają Państwo pewność, że będzie traktowany lepiej niż nasz własny, a cenne dane są ściśle chronione. W ofercie naszych usług jest również archiwizacja danych. Jeśli nie wiesz, w jaki sposób przechowywać i archiwizować dane na komputerach Apple, nasz pracownik wykona tę usługę, umieszczając je w bezpiecznym miejscu na dysku.  

Naprawa komputerów marki Apple - Serwis Apple Bielsko-Biała -
Naprawa komputerów marki Apple - Serwis Apple Bielsko-Biała -
Naprawa komputerów marki Apple - Serwis Apple Bielsko-Biała -
Naprawa komputerów marki Apple - Serwis Apple Bielsko-Biała -
Naprawa komputerów marki Apple - Serwis Apple Bielsko-Biała -

Serwis Apple w Centrum Bielska-Białej

Mając na uwadze dobro klienta i jego troskę o drogi laptop, większość napraw komputerów Apple wykonujemy w domu klienta. Tylko w nielicznych sytuacjach konieczne jest zabranie sprzętu na serwis.
Główne naprawy wykonywane w komputerach przenośnych Apple:

 • naprawy związane z niepoprawnie funkcjonującym obrazem; przyczyn tego stanu rzeczy może być wiele. Problem z kartą graficzną, matrycą, taśmą matrycy, podświetleniem. Na ekranie pojawić się mogą pasy podłużne, które świadczą o nieprawidłowym funkcjonowaniu komputera.

W powyższych usterkach, gdy przyczyna leży po stronie układu graficznego, oferowana jest wymiana karty graficznej. Jeśli powód niepoprawnego wyświetlania obrazu leży po stronie podświetlenia, naprawiamy je. Wymieniamy także taśmy matrycy i samą matrycę;

 • rozwiązywanie kwestii związanych z nadmiernym przegrzewaniem się sprzętu. Kilku czy kilkunastogodzinna praca, po kilku miesiącach od zakupu laptopa Apple, może powodować, iż nadmiernie się grzeje. Konieczna jest konserwacja laptopa. Czyszczenie układu chłodzenia przywróci poprawność jego działania;
 • usuwanie usterek związanych z niemożnością ładowania laptopa; sprawdzenie poprawności działania zasilacza, gniazda zasilania. Wymiana podzespołów, gdy występuje taka konieczność;
 • naprawa portów oraz kontrolerów: DVI, Ethernet, R11, Jack, VGA, SD.
 • lutowanie elementów elektronicznych na płycie głównej; do tego celu wykorzystujemy sprzęt do lutowania BGA – Zhenxun ZX-C2 BGA Rework Station oraz stację lutowniczą –  AOYUE 2702 A+ hot air. Nowoczesny sprzęt pozwala na bezbłędną naprawę, co obniża jej koszty.

Wymiana podzespołów firmy Apple

Apple to specyficzne podzespoły, dlatego w tej kwestii należy zaufać profesjonalistom, którzy znają się na tym, co robią i dają gwarancje jakości usług. Do naszego serwisu przychodzą klienci z laptopami Apple, którym świadczymy usługi w zakresie wymiany poszczególnych komponentów. W naszej ofercie znajduje się między innymi wymiana klawiatury, wymiana zawiasów, procesora, dysku twardego, pamięci RAM, DVD. Podzespoły zakupujemy u sprawdzonych dystrybutorów części komputerowych, tym samy oferując oryginalne części, na które otrzymują Państwo gwarancję. Długość okresu gwarancji od 3 do 36 miesięcy, w zależności od tego, jaka część jest wymieniana. Naszym celem jest przywrócenie komputera do stanu, w którym znajdował się przed awarią, ale i zabezpieczenie Państwa na przyszłość.  

Zalany Mackbook

W przypadku wylania płynu na komputery przenośne marki Apple, należy jak najszybciej skontaktować się z naszym serwisantem. Informując o problemie zalania, serwisant z pewnością weźmie pod uwagę czas działający na niekorzyść sprzętu i wyznaczy najbliższą z możliwych godzinę wizyty. Zalany MacBook da się jeszcze uratować, tylko trzeba powierzyć tę kwestię ludziom, którzy doskonale wiedzą co w takiej sytuacji zrobić. Serwisant oceni stopień zalania i określi przebieg pracy, w tym, jeśli jest taka konieczność wymianę podzespołów. Klient nim zdecyduje się na usługę, otrzymuje pełny kosztorys. Po wykonaniu zlecenia, na życzenie klienta wystawiamy faktury VAT bądź też paragon.  

Centrum Naprawy Apple

Odpowiedni sprzęt, nowoczesna technologia, wiedza i lata doświadczenia czynią z nas jeden z najlepszych serwisów naprawiających komputery przenośne Apple. Należy pamiętać, że Apple produkuje komputery inne niż pozostali producenci, w związku z czym niezbędna jest wiedza i doświadczenie by efektywnie usuwać usterki. W nasze ręce ze spokojem mogą Państwo powierzyć drogi sprzęt z nagryzionym jabłuszkiem. Będzie on bezpieczny i przede wszystkim wróci w Państwa ręce sprawny, zdecydowanie poprawiając komfort pracy. Centrum naprawy laptopów Apple działa przez całą dobę.
Jeśli wśród powyższych problemów nie znaleźli Państwo swojego bądź mają Państwo pytania czy też wątpliwości związane z działaniem laptopa Apple, zapraszamy do kontaktu telefonicznego bądź osobistego. Serwisant z chęcią udzieli odpowiedzi, rozwieje wątpliwości i umówi się na wizytę w dogodnym dla klienta terminie.