Naprawa komputerów marki Toshiba – serwis Bielsko-Biała

Naprawa laptopów Toshiba, Bielsko-Biała

Toshiba. Marka z długoletnią tradycją

Jedna z najpopularniejszych marek sprzętów elektronicznych oraz elektrycznych na świecie. Nie tylko będąca liderem na tymże rynku, ale i kreująca potrzeby współczesnego człowieka. Bardzo bogata oferta, począwszy od systemów zasilania, podzespołów elektronicznych po laptopy, telewizory i inne urządzenia z branży informatycznej, i nie tylko. Początki Firmy datuje się na XIX wiek. Tradycja zobowiązuje, stąd komputery produkowane przez Toshibę, uważa się za jedne z najdłużej żywotnych i odpornych na różnego rodzaju działania. Początek każdego modelu laptopa bierze się z Tokio, gdzie mieści się siedziba Firmy. Japonia nie od dziś słynie z produkcji dobrej klasy komputerów, telewizorów i innych tego typu urządzeń. Dlatego marka Toshiba ma swoje ciężko wypracowane i zasłużone miejsce na rynku informatycznym.
Laptopy marki Toshiba znane są nam od początku wykonywania zawodu informatyka, czyli przynajmniej od około 10 lat. To jedne z pierwszych komputerów przenośnych, które naprawiali nasi fachowcy. Doskonale znamy technologie stosowane w notebookach tej marki.

Naprawa komputerów marki Toshiba - serwis Bielsko-Biała -
Naprawa komputerów marki Toshiba - serwis Bielsko-Biała -
Naprawa komputerów marki Toshiba - serwis Bielsko-Biała -
Naprawa komputerów marki Toshiba - serwis Bielsko-Biała -
Naprawa komputerów marki Toshiba - serwis Bielsko-Biała -
Naprawa komputerów marki Toshiba - serwis Bielsko-Biała -
Naprawa komputerów marki Toshiba - serwis Bielsko-Biała -
Naprawa komputerów marki Toshiba - serwis Bielsko-Biała -

Zalety laptopów Toshiba

Toshiba z racji swojej pozycji na rynku informatycznym, musi wyprzedzać konkurencję i kreować nowoczesne trendy. To, co najbardziej zasługuje na uznanie, jeśli chodzi o laptopy Toshiba, to przede wszystkim dobre wykonanie pod względem technicznym, wyposażenie w nowoczesne rozwiązania, a przy tym dogodna cena. Chętnie po komputery przenośne Toshiba sięgają graficy komputerowi czy też gracze. Parametry i solidne wykonanie stanowią podstawowy wyznacznik wyboru tej marki.
Wielu użytkowników notebooków Toshiba zachwala ich długą żywotność oraz czas pracy baterii. Ponadto mówi się o ich bezawaryjności przez kilka lat. Decyzja o zakupie nowego sprzętu nie jest podejmowana ze względu na brak posłuszeństwa wysłużonej Toshiby, a dlatego, że jej parametry przy współczesnych wymaganiach są zbyt małe. Najczęściej użytkownik znów sięgnie po tę markę.  

Awaryjność Toshiby

Wiele mówi się o jej zaletach, a co z wadami? Eksperci, użytkownicy oraz my, jako doświadczony zespół, możemy stwierdzić, że wszystko zależy od modelu oraz od tego, w jaki sposób będziemy dbali o komputer.  

Nadmierne grzanie się laptopa

Jedną z najpowszechniejszych awarii sprzętów komputerowych jest ich nadmierne grzanie się. I niestety problem ten dotyczy również notebooków Toshiba. Szczególnie jest on zauważalny wśród graczy i pracujących na laptopie przez kilka do kilkunastu godzin każdego dnia. Przegrzewanie się komputera jest wynikiem nadmiernego zanieczyszczenia układu chłodzenia. Otworzy, które służą do wymiany powietrza, z czasem przestają prawidłowo funkcjonować, gdyż osadza się w nich kurz i brud. Zdarzają się okruszki ze spożywanych przy komputerze posiłków. Nadmierne grzanie może być przyczyną usterek powstałych na płycie głównej. Uszkodzeniu ulega procesor graficzny czy inne komponenty układu elektronicznego. W tych przypadkach konieczna jest konserwacja laptopa. Oferujemy czyszczenie laptopa i konserwację poszczególnych elementów. Skrupulatnie usuwany jest kurz i inne zanieczyszczenia, osiadłe pod obudową laptopa. Dzięki temu sprzęt wraca do swojej wcześniejszej wydajności, mniej się grzeje, a naprawiony układ chłodzenia pracuje efektywniej.
Problem z układem chłodzenia w Toshibie, możesz stwierdzić, jeśli na poniższe pytania odpowiesz TAK:

 • czy obudowa laptopa jest gorąca ?
 • czy laptop głośno chodzi (brzęczy, buczy) ?
 • czy laptop wyłącza się w trakcie pracy ?
 • czy laptop wyłącza się podczas grania ?
 • czy laptop wyłącza się w takcie oglądania filmu ?
 • czy laptop wyłącza się podczas pracy na programie graficznym ?
 • czy laptop zawiesza się ?
 • czy zdarza się, że nie słyszysz pracy układu chłodzenia, mimo dużego obciążenia systemu ?

Powyższe objawy mogą wskazywać na to, że notebook Toshiba nadmiernie się grzeje. Konieczna będzie jego konserwacja. Nasi specjaliści wykonują takie czynności na co dzień, dlatego mają Państwo pewność profesjonalnie i rzetelnie wykonanej usługi.  

Łamiące zawiasy

Jako jedną z zalet komputerów przenośnych Toshiba wymienia się ich solidną obudowę. Jednak wraz ze zwiększeniem produkcji i rozszerzeniem oferty, a tym samym obniżeniem ceny laptopa, do wykonania jego obudowy wykorzystywany jest tani plastik. Łamiące się zawiasy, to jedna z częstszych awarii, z jakimi przychodzą do Centrum Komputerowego Wikmar klienci. Wówczas konieczna jest wymiana zawiasów, ewentualnie uzupełnienie ich braków oraz nasmarowanie, dzięki czemu stabilniej i bezpieczniej dla pozostałych elementów laptopa można otwierać górną klapę.  

Awaryjne modele od Toshiba

Najczęściej do naszego serwisu trafia kilka modeli laptopów, które wymagają większych bądź mniejszych napraw:

 • Toshiba Satellite A100
 • Toshiba Satellite A 200
 • Toshiba Satego X200
 • Toshiba Satellite M40X
 • Toshiba Tegra S1
 • Toshiba Satellite X200
 • Toshiba Satellite X205

Dwa ostatnie modle najczęściej nabywane są przez miłośników gier. Ich wadą jest karta graficzna 8600M GT SLI, która uznawana jest za jedną z najbardziej awaryjnych na rynku. Naprawa karty graficznej wykonywana jest przez naszych informatyków przy wykorzystaniu nowoczesnego sprzętu. Dysponujemy sprzętem do lutowania BGA – Zhenxun ZX-C2 BGA Rework Station oraz stacją lutowniczą AOYUE 2702 A+ hot air. Posiadamy również wannę ultradźwiękową, która wykorzystywana jest między innymi do czyszczenia płyty głównej. Mamy wieloletnie doświadczenie w obszarze skomplikowanych napraw układów elektronicznych, dlatego skutecznie usuwamy usterki w laptopach Toshiba. W tym zakresie niezbędne jest nie tylko doświadczenie, ale i wiedza uzupełniana każda dnia.  

Przykładowe naprawy laptopów Toshiba w Wikmar:

 • wymiana/regeneracja poszczególnych elementów obudowy (zawiasów, klawiatury)
 • naprawa/wymiana układu chłodzenia
 • naprawa/wymiana dysku twardego, pamięci RAM, procesora, nagrywarki DVD
 • wymiana matrycy, inwertera, świetlówki
 • naprawa podświetlenia
 • naprawa układu zasilania (gniazda zasilania, zasilacza)
 • naprawa portów oraz kontrolerów (USB, LAN, VGA, HDMI, SD, JACK)

Rozwiązujemy problemy związane z prawidłowym działaniem systemu:

 • usuwanie wirusów
 • instalacja systemu
 • instalacja oprogramowania
 • konfiguracja łącza internetowego
 • optymalizacja

Odzyskiwanie danych

Usługa odzyskiwanie danych świadczona jest przez nasz zespół z zachowaniem wszelkich procedur, dbając o bezpieczeństwo odzyskanych danych i mając na uwadze ich istotne znaczenie dla Państwa osoby. Mamy stuprocentową skuteczność, jeśli chodzi o odzyskiwanie danych z laptopów Toshiba oraz innych nośników danych. Zaufanie w zakresie odzyskiwania danych jest jednym z ważniejszych kryteriów wyboru specjalisty. Z naszych usług w tym obszarze skorzystało już rzesze klientów, dlatego mogą nas Państwo obdarzyć pełnym zaufaniem.  

Jakie modele naprawiamy?

Z racji doświadczenia i wykonywania napraw laptopów marki Toshiba od początku pracy w zawodzie informatyka, naprawiamy wszystkie modele i te starsze, i te nowsze. Mamy codzienny kontakt z nowoczesną technologią oferowaną przez Toshibę, dlatego szybko diagnozujemy źródło problemu. Oferujemy darmową diagnozę i kosztorys. Większość napraw wykonujemy w domu klienta, stąd są Państwo obecni podczas naprawy. Niektóre sprzęty bierzemy na serwis, jeśli tego wymagają.  

Gwarancja na wymieniane podzespoły w Toshibach

Jeśli sprzęt tego wymaga, wymieniamy części w laptopach Toshiba, są to zarówno elementy obudowy jak i podzespoły umieszczone w jego wnętrzu. Na wymieniane części dajemy gwarancję od 3 do 36 miesięcy, w zależności od rodzaju wymienianych części. Współpracujemy ze sprawdzonymi dystrybutorami, wymieniając podzespoły wyłącznie na oryginalne.
Jeśli posiadają Państwo notebook Toshiba, który uległ awarii, nie funkcjonuje prawidłowo, został zalany cieczą bądź chcą Państwo wykonać jego konserwację, to zapraszamy do Centrum Komputerowego Wikmar (Bielsko-Biała) bądź do kontaktu telefonicznego, w celu umówienia wizyty serwisanta w domu.