Wymiana klawiatury w laptopie

Zepsuta klawiatura laptopa – tania wymiana

Klawiatury należą do tych podzespołów, które w naszym Serwisie Komputerowym zdecydowanie bardziej opłaca się wymienić niż naprawić. Koszty naprawy są równorzędne z wymianą klawiatury na nową. Wymieniamy szybko, tanio i solidnie.  

Przyczyny usterek

Klawiatura jak każdy inny podzespół, w wyniku użytkowania komputera, ulega różnym uszkodzeniom, niektóre wynikają ze zużycia, zaś inne powstają w wyniku nieszczęśliwych zdarzeń.    

Uszkodzenia mechaniczne


To jedne z częstszych przyczyn uszkodzenia klawiatury. Uszkodzenia mechaniczne mogą mieć różny charakter, stąd też prowadzą do mniejszych i większych dysfunkcji. Pojedyncze klawisze, które wypadły, bądź to w wyniku upadku laptopa bądź to jego zużycia, można przynieść razem z laptopem do naszego Centrum Komputerowego. Małe ubytki, właśnie, w postaci brakujących klawiszy, sprawnie i szybko uzupełnimy. Jeśli klawisz się zagubił, to postaramy się znaleźć w serwisie odpowiedni i umieścić go we właściwym miejscu klawiatury. W przypadku znacznych ubytków i dużego zużycia oferujemy wymianę klawiatury.

Wymiana klawiatury w laptopie -
Wymiana klawiatury w laptopie -
Wymiana klawiatury w laptopie -
Wymiana klawiatury w laptopie -

Zalanie klawiatury


Jedną z przyczyn uszkodzenia klawiatury jest zalanie laptopa. W zależności od stanu technicznego podzespołów komputera, oferujemy ich naprawę bądź wymianę. W przypadku wylania większej ilości cieczy, zdecydowanie bardziej opłacalna będzie wymiana klawiatury. W wyniku zalania mogło dojść do uszkodzenia innych komponentów, dlatego potrzebny będzie przegląd i ewentualna konserwacja laptopa.  

Zużycie klawiatury


Z biegiem miesięcy i lat przyciski na klawiaturze nie tylko tracą swoje oznaczenia, ale również mogą wypadać, odkształcać się czy wciskać do środka. Dolna część obudowy laptopa może ulegać deformacji w wyniku nacisku nieprawidłowo funkcjonujących zawiasów (wówczas konieczna naprawa zawiasów). W sytuacji, gdy klawiatura już swoje przeszła, również znaczenie bardziej opłacalna będzie wymiana jej na nową niż regeneracja starej.  

Co producent, to inna klawiatura


Producenci laptopów dbają o niepowtarzalny design i funkcjonalność produkowanych sprzętów. Każdy z nich oferuje laptopy z innym rodzajem klawiatury. Ich prawidłowa wymiana zależy przede wszystkim od doświadczenia i umiejętności. W Wikmar wymienialiśmy już klawiatury, między innymi w laptopach takich marek, jak: Acer, Asus, Apple, Aristo, Compaq, Dell, Fujitsu Siemens, Geteway, HP, IBM, Maxdata, MSI, NEC, Panasonic, Samsung, Sony, Toshiba, dlatego mogą nam Państwo zaufać. Jeśli posiadają Państwo komputer przenośny innego producenta, a wymaga wymiany klawiatury, zapraszamy do kontaktu telefonicznego bądź osobistej wizyty w Serwisie Komputerowym Wikmar.  

Wydawać się może, że wymiana klawiatury to nic trudnego…?


Nic jednak bardziej mylnego. Wymieniając klawiaturę, niezbędne jest rozmontowanie dolnej części obudowy. Brak umiejętności może prowadzić do powstania innych uszkodzeń laptopa. Dlatego czynność tę należy powierzyć profesjonalistom, znającym się na rzeczy.  

Gwarancja

Na wykonywane usługi jak i wymieniane podzespoły dajemy gwarancję, stąd mają Państwo pewność rzetelnie wykonanego zlecenia.