Naprawa i serwis komputerów Gateway Bielsko-Biała

Naprawa laptopów Gateway, Bielsko-Biała – komputery od amerykańskiego potentata

Z malutkiego przedsięwzięcia Firma stała się jedną z czołowych na świecie, w latach swojej świetności, była czwartym w Stanach Zjednoczonych producentem sprzętów komputerowych. Jej historia jest o tyle ciekawa, że wszystko zaczęło się od 10 tyś dolarów kredytu, biznes planu opracowanego na kilku stronach oraz jednego wynajętego komputera. Ted Waitt zaryzykował, ale pewnie sam zakładając Firmę w 1985 roku, nie spodziewał się, że będzie ona miała zasięg globalny, a łącząc się z innymi graczami na rynku IT, stworzy światową potęgę w produkcji komputerów PC. Założyciel miał bardzo nowatorskie i innowacyjne podejście do całego procesu wprowadzania na rynek sprzętów komputerowych i to z pewnością zaprowadziło go na szczyt.

Geteway, mimo że nie jest w Polsce nazbyt popularną Firmą, ogólnie mocno przyłożyło się do rozwoju technologicznego na świecie. Charakterystycznym symbolem marki są biało czarne łaty krowy. Firma powstała na farmie, więc nietrudno zgadnąć skąd tego typu znak. Z czasem rozwinęła się na tyle, że trzeba było poszukać innego miejsca, w którym można rozwiną produkcję. Była to Dakota.  

Przełomowy moment

Szczególnie ważnym momentem dla Getway było wykupienie udziałów przez Acera. Dzięki połączeniu stworzono trzecią na świecie potęgę produkującą komputery PC na świecie. W chwili obecnej laptopy Getway są chwalone za nowoczesność, funkcjonalność, innowacyjność. Sprzedawane na całym świecie, w Ameryce, Kanadzie, Europie, Azji oraz Pacyfiku. W ostatnich latach uznawane są one za dość dobre sprzęty komputerowe do pracy biurowej. Tanie, solidne, chętnie kupowane w Stanach i w Kanadzie, właśnie do tego typu prac. Firma chcąc sprostać konkurencji zaczęła wprowadzać na rynek modele bardziej wymagające, które również cieszą się uznaniem.  

Gateway mało popularny w Polsce

Marka jest dość mało popularna w Polsce, a wręcz można powiedzieć, że wiele osób nieinteresujących się rynkiem komputerowym, o niej nie słyszało. Wynika to z pewnością z tego, że na polskim rynku mało jest modeli Gateway, szczególnie tych lepszych, dla osób mających większe wymagania, dlatego też chętniej sięgamy po laptopy innych producentów. W związku z tym nie wiele jest również opinii na temat tego, jak sprawują się laptopy tej marki. Brak wiedzy powoduje, że rzadko je kupujemy, ale być może w przyszłości się to zmieni. Nie ulega jednak wątpliwości, że ma swoich zwolenników, dlatego do naszego pogotowia komputerowego, trafiają również modele tej marki.  

Awaryjność Gateway

Jak wcześniej wspomniano, w Ameryce laptopy Gateway uznawane są za dość dobre komputery, w niższej klasie cenowej. Niestety jak to z każdym sprzętem bywa, ulegają awariom. Laptopy Gateway mogą wykazywać różne problemy, poniżej lista tych, które najczęściej występują:

 • nadmierne grzanie się laptopa
 • laptop wyłącza się
 • laptop nie włącza się
 • laptop pracuje, ale brak obrazu
 • na ekranie pojawiają się przekłamania, artefakty, paski poziome, pionowe itd.
 • bateria nie ładuje się
 • laptop głośno chodzi
 • uszkodzona matryca
 • uszkodzone zawiasy
 • zniekształcony dźwięk bądź brak dźwięku
 • problem z połączeniem z Internetem
 • uszkodzona karta Wi-Fi
 • DVD nie czyta płyt
 • nie działa Touchpad
 • uszkodzone przyciski na klawiaturze
 • problem z portem USB, LAN, VGA itd.
 • problemy natury systemowej

Jeśli mają Państwo, którykolwiek z problemów wymienionych powyżej zapraszamy do kontaktu telefonicznego bądź osobistego w siedzibie serwisu Wikmar. Nasz pracownik szybko i sprawnie upora się z usterką.  

Serwis Gateway

Serwis komputerów przenośnych marki Geteway, w Wikmar, to szeroki wachlarz usług, związanych z naprawami w zakresie technicznym jak i systemowym. Nasi pracownicy posiadają wieloletnie doświadczenie, w tym w zakresie naprawy i obsługi różnych modeli Gateway, stąd skutecznie usuwają wszelkiego rodzaju usterki i niedogodności.  

Konserwacja laptopa

Jest to jedna z podstawowych usług, jakie są świadczone w ramach serwisowania laptopów Getway. Konserwacja laptopa powinna być wykonana zaraz po upływie okresu gwarancyjnego. Wówczas nie tylko poprawimy komfort pracy na komputerze, ale przede wszystkim wykryć można usterki, w stanie początkowym, co obniża koszty naprawy. W ramach usługi na początek czyszczenie laptopa, co zdecydowanie poprawia działanie komputera. Pod obudową przez okres dwóch lat zbiera się dużo zanieczyszczeń, które z biegiem czasem powodują wadliwe działanie układu chłodzenia, a to zaś prowadzi do uszkodzeń układu graficznego. Konserwacja laptopa wiąże się z dokładnym jego czyszczeniem, smarowaniem oraz jeśli jest taka konieczność wypełnianiem ubytków, na przykład w zawiasach.  

Usługi w ramach serwisowania laptopów Gateway

 • wymiana elementów obudowy, między innymi wymiana zawiasów, klawiatury, matrycy
 • naprawa układu chłodzenia
 • naprawa karty graficznej
 • wymiana podzespołów, procesora, dysku twardego, DVD, RAM
 • naprawa układów elektronicznych, lutowanie płyty głównej
 • rozwiązywanie problemów z obrazem
 • naprawa portów
 • naprawa gniazda zasilania oraz zasilacza
 • rozwiązywanie problemów systemowych
 • instalacja systemu
 • usuwanie wirusów
 • instalacja oprogramowania
 • konfiguracja łącza internetowego
 • naprawy laptopów uszkodzonych mechanicznie
 • naprawy po zalaniu cieczą

Gwarancja na wymienione podzespoły

Współpracujemy z dystrybutorami oferującymi oryginalne części, dlatego też gwarantujemy Państwu ich poprawne funkcjonowanie. Udzielamy gwarancji na okres od 3 do 36 miesięcy, w zależności od rodzaju wymienianych części.  

Pracujemy na nowoczesnym sprzęcie

Każdego dnia w pracy, nasi fachowcy wykorzystują do rozwiązania problemów ze sprzętem komputerowym narzędzia, które umożliwiają skomplikowane naprawy. Dysponujemy między innymi sprzętem do lutowania do lutowania BGA – Zhenxun ZX-C2 BGA Rework Station, stacją lutowniczą AOYUE 2702 A+ hot air oraz wanną ultradźwiękową 22l 480W PS-80. Oferujemy lutowanie elementów scalonych na płycie głównej i GPU. Wanny ultradźwiękowej używamy na przykład do czyszczenia płyty głównej. Dzięki temu oddajemy w Państwa ręce w pełni sprawny i dobrze funkcjonujący sprzęt komputerowy marki Gateway. Z racji tego, iż użytkowników laptopów Gateway jest znacznie mniej niż korzystających z laptopów innych marek, rzadziej trafiają one na serwis, a co za tym idzie ich naprawę należy powierzać osobom, które znają poszczególne modele. Nasi informatycy nie tylko posiadają wiedzę teoretyczną na temat sprzętów komputerowych Gateway, ale znają w praktyce ich budowę.  

Usługi dodatkowe

Oferujemy odzyskiwanie danych. Niezapisanie dokumentów, nagłe wyłączenie się laptopa, usunięcie przez przypadek ważnych plików to sytuacje, z którymi coraz częściej przychodzą do nas klienci. Mamy stuprocentową skuteczność w odzyskiwaniu danych, w związku z czym mogą Państwo być spokojni o utracone pliki. Dbamy o bezpieczeństwo odzyskanych danych, co jest bardzo ważne w przypadku utraconych plików. Pomagamy rozwiązać również inne problemy systemowe. Jeśli mają Państwo problem z instalacją systemu, oprogramowania czy też konieczne jest odzyskanie haseł zapraszamy do kontaktu.
W naszej ofercie znajdą Państwo również naprawę laptopów Gateway zalanych cieczą. Czyścimy, konserwujemy, smarujemy, a jeśli występuje taka konieczność wymieniamy podzespoły. Zanim przystąpimy do pracy, przedstawiamy Państwu pełny kosztorys usługi. Wówczas podejmują Państwo decyzję o zleceniu nam naprawy.  

Komputer Getaway jak nowy

Po upływie okresu gwarancyjnego laptopy Getway, podobnie jak laptopy innych marek, mogą wykazywać różnego rodzaju problemy natury technicznej czy to systemowej. Stąd konieczny jest po tym okresie przegląd i czyszczenie laptopa. Wpływa to zdecydowanie na komfort jego użytkowania, szybkość ładowania się systemu oraz wykonywania poszczególnych zadań.


Jeśli wśród omówionych powyżej usterek laptopów Gateway, nie znaleźli Państwo swojego problemu, zachęcamy do kontaktu z naszym serwisantem. Udzieli rzetelnych informacji dotyczących funkcjonowania komputerów Gateway, umówi się z Państwem na wizytę w dogodnych godzinach. Pogotowie Komputerowe Wikmar oferuje całodobowy kontakt telefoniczny dla posiadaczy laptopów Gateway. Można również odwiedzić nasz Serwis osobiście.