Naprawa komputerów marki Sony – serwis Bielsko-Biała

Naprawa laptopów Sony Vaio, Bielsko-Biała

Bogactwo zasług technologicznych

Sony jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek w różnych zakątkach świata. Twórca walkmana, discmana czy PlayStation. A obecnie producent jednych z najpopularniejszych komputerów przenośnych ze znakiem VAIO.
Korzenie Firmy sięgają okresu po zakończeniu II wojny światowej. W Japonii, dwójka ludzi Masaru Ibuka i Akio Morita otworzyli instytut badawczy. W swoim założeniu miał on pełnić rolę serwisu. Już rok po założeniu Firma została przekształcona w skapitalizowaną spółkę, stając się producentem sprzętu telekomunikacyjnego. Firma bardzo dynamicznie się rozwijała, wprowadzając na rynek innowacyjne urządzenia elektroniczne. Już w latach sześćdziesiątych miała zasięg międzynarodowy, otwierając swoje siedziby w Stanach Zjednoczonych oraz w Szwajcarii. W tych latach Firma zmieniła również swoją nazwę. Wcześniej Tōkyō Tsūshin Kōgyō Kabushiki Kaisha, czyli Totsuko, nazwano Sony. Nazwa wzięła się od łacińskiego ‘sonus’, co znaczy dźwięk.
Sony jest marką o niebagatelnym wkładzie w rozwój technologiczny, w tym rozwój sprzętu komputerowego. Jej produkty znane są ludziom na całym świecie. To ona przez wiele dekad kreowała ludzkie potrzeby i stanowiła o sposobie życia. Nadal ma duży wpływ na rozwój technologiczny, będąc jednym z czołowych producentów elektroniki na świecie.

Naprawa komputerów marki Sony - serwis Bielsko-Biała -
Naprawa komputerów marki Sony - serwis Bielsko-Biała -
Naprawa komputerów marki Sony - serwis Bielsko-Biała -
Naprawa komputerów marki Sony - serwis Bielsko-Biała -
Naprawa komputerów marki Sony - serwis Bielsko-Biała -

Sony VAIO

Pod tą marką produkowane są komputery przenośne przez Sony. Na rynkach dostępne od 1997 roku, kiedy to pojawił się pierwszy model z serii PCG-505. VAIO początkowo oznaczało Video Audio Integrated Operation. Po kilku latach zmieniono to na Visual Audio Intelligence Organizer. Pod marką VAIO znajdują się laptopy, komputery PC oraz różnego rodzaju akcesoria. Komputery przenośne składane są w fabrykach rozmieszczonych na terenie Japonii oraz Chin, skąd rozprowadzane są na poszczególne rynki. Firma ściśle współpracuje z najlepszymi dostawcami podzespołów, miedzy innymi jest to AMD, Intel, Fujitsu, Samsung czy NVidia.  

VAIO w Polsce

Laptopy z marką VAIO uznawane są za nowoczesne, innowacyjne, bogate technologicznie, a co za tym idzie, należą do komputerów z górnej półki cenowej. Są popularne w Polsce jako komputery biznesowe. Świetnie się prezentują, dzięki temu, że mają oryginalny design, są dobrze wyposażone i funkcjonalne. Laptopy VAIO często są utożsamiane z doskonałością technologiczną, wyrafinowaniem i swoistym stylem. Niestety ze względu na wysoką cenę, niewielu może sobie na nie pozwolić. Oczywiście Sony wypuściło na rynek kilka tańszych modeli, jednak nadal jeśli chodzi o cenę, to w porównaniu z laptopami innych producentów, jest ona zbyt wysoka na kieszeń przeciętnego Polaka.
Funkcjonalizm i oryginalny wygląd kosztują. Produkty VAIO zachwycają użytkowników na całym świecie i często zatrważają konkurencję innowacyjnością. Na początku 2014 roku Sony zapowiedziało sprzedaż działu produkującego komputery przenośne. Nowym producentem będzie grupa Japan Industrial Partners. Właściciele notebooków VAIO nie muszą się martwić sprzedażą, świadczenia związane z serwisem gwarancyjnym nie ulegają zmianom. Nowy właściciel zamierza kontynuować produkcję. Powodem, dla którego Sony zrezygnowało z VAIO, jest chęć skupienia się na innych działach.  

Awaryjność Sony VAIO

Uznawane za jedne z najlepszych na świecie, niestety również mają pewne usterki. Niektóre wychodzą po czasie i są wynikiem niedopracowania przez producenta, inne powstają w wyniku uszkodzeń mechanicznych, a jeszcze inne mają swoją przyczynę w wadliwie działającym systemie. Jeśli kupujemy laptopa za 4 czy też 5 tys. zł., to wcale nie znaczy to, że będzie on wolny od różnego rodzaju awarii.
Faktem jest, iż producent komputerów przenośnych VAIO dba o ich rzetelne wykonanie, jednak uszkodzeń mechanicznych nie jesteśmy w stanie przewidzieć. To, na co możemy liczyć jeśli chodzi o te laptopy, to solidnie wykonana obudowa, sztywna, dobrze trzymająca matrycę. Do tego dbałość o detale, dlatego są one uważane za najmniej awaryjne.  

Problematyczne gniazdo zasilania

W niektórych modelach VAIO występuje problem z gniazdem zasilania. Jeśli wtyczka nie utrzymuje się stabilnie w gnieździe bądź też, jeśli musimy ustawić ją w odpowiedni sposób by ładowała się bateria, to jest to znak, że problem może być w gnieździe ładowania. Sygnałem może być również samoczynne wyłączenie się laptopa. Konieczne wówczas jest sprawdzenie laptopa w serwisie, by nie doszło do poważniejszych uszkodzeń.  

Awaria wentylatorów

W różnych modelach Sony VAIO pojawia się problem z wadliwie działającymi wentylatorami (między innymi modele: VGN-NW21SF, VGN-FJ3S). A z pewnością zauważą ten problem właściciele VAIO VPCCW2 i VPCF11. Producent wypuścił na rynek laptopy, które mają wadliwą regulację temperatury, a tym samym bardzo się grzeją. W efekcie prowadząc do poważniejszych uszkodzeń. Sygnałem wskazującym na to, że układ chłodzenia nie działa należycie, są głośno pracujące wiatraki, przy tym komputer mocno się grzeje. W tego typu przypadkach oferowana jest przez nasz serwis naprawa układu chłodzenia. W sytuacji, gdy spostrzeżemy wadliwą pracę wentylatora, najlepiej zareagować szybko, zanim dojdzie do poważniejszych uszkodzeń.  

Serwis VAIO

Oferujemy całkowity serwis laptopów Sony VAIO, które są po gwarancji bądź też doznały uszkodzeń mechanicznych, których gwarancja nie obejmuje.  

W ramach serwisu:

 • konserwacja laptopa – dokładnie czyścimy komputer, smarujemy, uzupełniamy ubytki
 • wymieniamy elementy obudowy – wymiana klawiatury, matrycy, zawiasów (jeśli nie ma konieczności wymiany zawiasów, wówczas oferowana jest ich regeneracja)
 • wymiana/naprawa podzespołów – dysku twardego, pamięci RAM, procesora
 • naprawa układu chłodzenia
 • naprawa płyty głównej – w tym lutowanie elementów elektronicznych
 • naprawa karty graficznej
 • naprawa obrazu – wymiana świetlówki, inwertera, naprawa podświetlenia
 • naprawa portów – USB, Jack, VGA, DVI
 • instalacja systemu
 • instalacja oprogramowania
 • rozwiązanie problemów z połączeniem sieciowym
 • usuwanie wirusów
 • optymalizacja systemu

Odzyskiwanie danych

Jedną z usług, jakie świadczy Pogotowie Komputerowe Wikmar jest odzyskiwanie danych. Mogą one zostać utracone w wyniku uszkodzenia mechanicznego dysku, niezapisania czy też przypadkowego usunięcia. Dbając o bezpieczeństwo Państwa danych, gwarantujemy pełną ochronę. Mamy stuprocentową skuteczność w odzyskiwaniu utraconych danych, dlatego warto wybrać naszego fachowca.  

Uszkodzenia mechaniczne, zalania

W ramach serwisu laptopów VAIO oferujemy naprawę komputerów uszkodzonych mechanicznie oraz zalanych cieczą. Z racji tego, że w dużej mierze są to notebooki często wykorzystywane poza miejscem zamieszkania, w podróży, miejscu pracy itd. Są w dużej mierze narażone na uszkodzenia mechaniczne. Zanim podejmujemy naprawę, przestawiamy koszt usługi. W przypadku laptopów zalanych cieczą, w zależności od rodzaju uszkodzeń laptopy są dokładnie czyszczone, konserwowane, ewentualnie wymieniane są części. Nasi pracownicy mają do dyspozycji nowoczesne sprzęty, które pozwalają na wykonywanie skomplikowanych napraw. Posiadamy między innymi wysokiej klasy sprzęt do lutowania, stację lutowniczą oraz wannę ultradźwiękową. Mamy dużą skuteczność w przywracaniu sprawności sprzętom uszkodzonym mechanicznie bądź też zalanym cieczą.  

Drogi sprzęt, wykwalifikowany serwis

Laptopy Sony VAIO, o czym wspominano nie należą do tanich, dlatego też ich naprawę należy powierzać specjalistom, którzy mają wieloletnie doświadczenie, wiedzę, odpowiednie umiejętności i cechują się wysokim poziomem profesjonalizmu. Takich fachowców znajdą Państwo w naszym Serwisie Komputerowym Wikmar. Marce VAIO towarzyszymy od czasów pojawienia się jej na rynku. Doskonale znamy technologie stosowane przez producenta, mamy wieloletnie doświadczenie i wciąż uzupełniamy wiedzę i doskonalimy umiejętności.
Jeśli posiadają Państwo komputer przenośny marki VAIO, który sprawia problemy czy to natury technicznej, czy też systemowej, zapraszamy do kontaktu telefonicznego bądź też do osobistej wizyty w Serwisie Komputerowym Wikmar. Nasz pracownik fachowo określi rodzaj usterki.