Naprawa komputerów – Serwis Acer Bielsko-Biała

Naprawa laptopów Acer, Bielsko-Biała – Kilka słów o marce

Acer jest jedną z najbardziej rozpoznawanych marek i drugim, co do wielkości producentem komputerów na świecie. Laptopy marki Acer są równie popularne w Stanach Zjednoczonych jak i w Europie. Chętnie kupują je mieszkańcy Afryki i Bliskiego Wschodu. W Polsce, co wynika z badań prowadzonych przez Gartner, w 2012 roku, Acer był liderem, zarówno jeśli chodzi o komputery PC jak i przenośne. Marka godna zaufania, produkująca sprzęty komputerowe na wysokim poziomie. Bogata oferta laptopów, od modeli dla niewymagających, po ultra cienkie wyposażone w nowoczesne technologie notebooki, zaspokaja potrzeby osób indywidualnych i dużych przedsiębiorców.
Centrum produkcji i dystrybucji sprzętów komputerowych marki Acer mieści się na Tajwanie. Firma stawia na innowacyjność, kreatywność, aktywność i rozbudzanie wyobraźni. Wszystko składa się w jednolitą całość, dając marce wysoką pozycję na światowym rynku komputerowym.

Naprawa komputerów - Serwis Acer Bielsko-Biała -
Naprawa komputerów - Serwis Acer Bielsko-Biała -

Całodobowy Serwis Acera

Aby sprostać wymaganiom stawianym przez producenta, nasi pracownicy, przez lata poznawali technologie stosowane w laptopach i komputerach Acer, by w sytuacji problematycznej, bezbłędnie zdiagnozować przyczynę. Nasi specjaliści posiadają wieloletnie doświadczenie i żaden z modeli nie jest dla nich tajemnicą. Ponadto uczestniczymy w licznych szkoleniach i ciągle uzupełniamy wiedzę na temat wchodzących na rynek laptopów. Codzienny dostęp do nowoczesnych technologii czyni z nas, serwis komputerowy oferujący usługi naprawy laptopów Acer na najwyższym poziomie.  

Co najczęściej psuje się w Acerach?

Lata naszej pracy i doświadczenie, pozwalają na wyodrębnienie najczęstszych awarii laptopów marki Acer. Biorąc pod uwagę, iż sprzęt produkowany jest na skalę masową, producenci nie mogą pozwolić sobie na błędy, natomiast niektóre z podzespołów z czasem wymagają naprawy. Główne awarie:

 • grzanie się płyty głównej; większość użytkowników komputerów przenośnych tej marki, po kilku miesiącach użytkowania zwraca uwagę na ten problem. Nadmierne przegrzewanie się powoduje wyłączanie się laptopa w trakcie pracy, niebieski ekran, zawieszanie się systemu. W początkowej fazie problem może leżeć po stronie układu chłodzenia (niedrożność), nieusunięty prowadzić będzie do uszkodzenia poszczególnych elementów elektronicznych płyty głównej (m.in. chipset graficzny, mostek, przetwornica).Nadmierne przegrzewanie się komputera, mimo stosowania dodatkowo podkładki chłodzącej, powinno zwrócić naszą uwagę. Specjaliści z Wikmar sprawdzą sprzęt i postawią darmową diagnozę. Im szybciej zareagujemy, tym późniejsze koszty naprawy są mniejsze.
 • Laptop nie włącza się; jest to jeden z częściej zgłaszanych problemów przez naszych klientów. Awaria może leżeć zarówno po stronie zasilacza, gniazda zasilania jak i może być związana z płytą główną. W pierwszej kolejności, jeśli dysponujemy innym zasilaczem, należy sprawdzić czy wina nie leży po jego stronie; Brak ładowania baterii laptopa, niewynikający z wadliwie działającego zasilacza czy też gniazda zasilania, może być wynikiem uszkodzenia płyty głównej. Mogło dojść do zwarcia, uszkodzeniu uległ układ I/O czy komponenty BGA. Przyczyn może być kilka, dlatego z takim problemem warto zwrócić się do naszych specjalistów, którzy bezbłędnie zdiagnozują przyczyny. Wczesna naprawa chłodzenia szybko poprawi komfort pracy na komputerze.
 • Pęknięcia obudowy i wyłamania zawiasów; z tego typu problemami często przychodzą klienci do serwisu. Do produkcji laptopów marki Acer, szczególnie tych w niższej klasie cenowej, wykorzystywany jest mało odporny, na późniejsze użytkowanie, plastik. Z czasem zawiasy wyłamują się, wpływając na deformację klapy górnej, w tym mogą uszkodzić matrycę, ale i niestety zniekształcają powierzchnię dolną. O uszkodzeniu matrycy świadczy kilka symptomów: zanik obrazu (całość bądź część), paski na ekranie i niewyraźny obraz. Na ekranie może wystąpić pęknięcie, dlatego należy się mu dobrze przyjrzeć. Konserwacja laptopa w tego typu sytuacji jest niezbędna. Nasi fachowcy nacierają części narażone na proces tarcia, likwidują ubytki (np. brakujące śrubki), usztywniają prowadnice. Wykonują inne czynności związane z uzupełnieniem czy wymianą uszkodzonych części (np. wymiana zawiasów). W sytuacji, gdy matryca uległa uszkodzeniu, gwarantujemy wymianę na oryginalną, błyszczącą bądź matową. Wymiana matrycy wykonywana jest w krótkim czasie, mając na uwadze Państwa komfort.

Kilka innych problemów z komputerami marki Acer

Ponad powyższe najczęściej występujące awarie, klienci zgłaszają również takie problemy jak:

 • niepoprawne wyświetlanie obrazu (artefakty, zakłócenia),
 • brak dźwięku bądź zdeformowany dźwięk,
 • niereagująca klawiatura,
 • niedziałający Touchpad,
 • niesprawne USB, HDMI, VGA, LAN, wejście słuchawkowe, mikrofonowe
 • uszkodzony napęd optyczny,
 • problem z połączeniem się z Internetem.

Problemy natury systemowej, związane z:

 • instalacją systemu,
 • instalacją oprogramowania,
 • pojawieniem się wirusów,
 • utratą danych.

Uszkodzenia mechaniczne w laptopach marki Acer

Laptopy, które nie są odpowiednio zabezpieczone w trakcie przenoszenia, mogą doznać uszkodzeń mechanicznych. Właściwie dobrana torba w dużym stopniu chroni komputer przed uszkodzeniem oraz wstrząsami. Nie jesteśmy jednak w stanie przewidzieć wszystkich sytuacji, stąd laptopy ze względu na działanie różnych czynników zewnętrznych, mogą nieprawidłowo funkcjonować. Nasi fachowcy IT specjalizują się w naprawie sprzętów, które zostały znacznie uszkodzone. Kilka sytuacji, z którymi szybko sobie poradzimy:

 • zalanie laptopa cieczą; to jedno z najczęstszych uszkodzeń, z jakim się spotykamy. Naprawiliśmy wiele laptopów marki Acer po zalaniu, dlatego warto nam zaufać. Gdy jakikolwiek płyn wyleje się na laptop, to należy go bezzwłocznie wyłączyć i wyciągnąć baterię, ekran należy odchylić jak najbardziej do tyłu i odwrócić go do góry nogami. Jak najszybciej skontaktować się z naszym serwisantem. Nawet najmniejsza ilość cieczy wylana na sprzęt, może wyrządzić szkodę. Laptopa nie należy w takiej sytuacji włączać, może to prowadzić do zwarcia i uszkodzenia płyty głównej;
 • pęknięta matryca, zawiasy, klawiatura; podczas upadku laptop może doznać różnych uszkodzeń. W takiej sytuacji należy jak najszybciej skontaktować się z naszym serwisem. Fachowiec oceni, jakie części, podzespoły uległy uszkodzeniu, co należy wymienić i przedstawi pełny kosztorys.

Gwarancja naprawy

Centrum komputerowe Wikmar oferuje szeroki wachlarz usług związanych z naprawą laptopów marki Acer. Dostarczamy Państwu gotowe rozwiązania problemów, szybko diagnozując przyczyny i usuwając usterki.  Doskonale znamy techniczne aspekty laptopów Acer, dlatego podejmujemy się skomplikowanych napraw. Pracujemy z wykorzystaniem nowoczesnych technologii, dbając o przekazywane w nasze ręce sprzęty. Analizujemy, badamy, diagnozujemy i naprawiamy, wychodząc poza schematyczne ramy. Wymieniamy części, gwarantując oryginalne podzespoły, w które zaopatrujemy serwis u sprawdzonych dystrybutorów. W sytuacji wymiany części, otrzymują Państwo gwarancję.
Jeśli nie znaleźli Państwo w powyższym opisie swojego problemu, prosimy o kontakt, bo to tylko część napraw i usług, które świadczymy w ramach serwisowania laptopów marki Acer. Nasz serwisant udzieli fachowej porady oraz przedstawi warunki naprawy.