Wymiana matrycy, ekranu, Bielsko-Biała

Porysowana, pęknięta, bez oznak życia!


Ekran komputera to Twoje okno na świat? Pęknięta czy zarysowana matryca uniemożliwia normalne korzystanie z laptopa, ale obawiasz się oddać komputer do serwisu? Obawiasz się o koszty? Obawiasz się, że zbyt długo to potrwa? My zrobimy to szybko, pozostawiając Ci jeszcze dużo w portfelu i przede wszystkim profesjonalnie. Wystarczy, że zadzwonisz i umówisz się z naszym serwisantem bądź odwiedzisz nasz Serwis Komputerowy w Bielsku-Białej. Matryca bez oznak życia, to nie koniec świata. Koszty mogą okazać się znacznie niższe niż myślisz, bo nie w każdym przypadku konieczna jest jej wymiana. Przyjdź, zadzwoń, sprawdzimy, co jest przyczyną jej martwego stanu. Oszacujemy koszty i zaoferujemy oryginalne podzespoły. Wymiana matrycy wykonywana jest w błyskawicznym tempie, mając na uwadze fakt, że laptop to często narzędzie pracy i komunikacji z innymi.

Wymiana matrycy, ekranu, Bielsko-Biała -
Wymiana matrycy, ekranu, Bielsko-Biała -
Wymiana matrycy, ekranu, Bielsko-Biała -
Wymiana matrycy, ekranu, Bielsko-Biała -
Wymiana matrycy, ekranu, Bielsko-Biała -
Wymiana matrycy, ekranu, Bielsko-Biała -

Matowa a błyszcząca


Każdy z rodzajów matrycy ma swoje wady i zalety. Matryca matowa początkowo stosowana była wyłącznie w komputerach biznesowych. Dziś można ją już spotkać częściej w tańszych laptopach.
Matowe matryce pokryte są polaryzatorem, czyli specjalną powłoką, która ma na celu rozproszenie promieni słonecznych padających na ekran laptopa. Mówiąc prostymi słowami, w ekranie nie odbija się otoczenie, gdy znajdujemy się z laptopem w miejscu nasłonecznionym.

Warunkiem jest posiadanie jasnego wyświetlacza. Bez równomiernego i mocnego podświetlenia, efekt będzie mizerny. Jeśli często podróżujesz z laptopem i pracujesz na nim w różnych miejscach, z pewnością lepiej się sprawdzi matowa matryca. W pociągu, w kawiarni, na ławce w parku, spokojnie można wykonywać swoją pracę. Minusem matowych matryc są mniej żywe, w porównaniu z błyszczącymi, kolory. Są bardziej stonowane i pojawia się wrażenie, że wypłowiałe. Tego typu matryce poleca się osobom, na co dzień pracującym na komputerze (prace biurowe, grafika komputerowa). Matowe matryce w mniejszym stopniu męczą oczy niż błyszczące.


Błyszczące matryce to można rzec klasyka, która ma rzesze chwalących je użytkowników. Ich cechą charakterystyczną jest efekt lustra. W słoneczne dni, w ekranie odbija się całe otoczenie, stąd praca jest bardzo utrudniona, nawet przy założonych okularach przeciwsłonecznych. Niewątpliwą zaletą tego rodzaju matryc jest wyższy poziom jasności, nie posiada dodatkowej powłoki jak matryca matowa. Kolejnym plusem są znacznie bardziej soczyste kolory. Stawiając obok siebie dwa laptopy, jeden z matową a drugi z błyszczącą matrycą, od razu widać różnicę, jeśli chodzi o kolorystykę. Błyszczące matryce świetnie sprawdzą się w laptopach domowych, z którymi rzadko się podróżuje. Poleca się je szczególnie miłośnikom gier oraz filmów.  

Którą matrycę wybrać?


Tą, którą jest bliższa naszym upodobaniom. Na temat zalet i wad, jednych i drugich matryc od lat toczy się spór w gronie ekspertów i użytkowników. Sugerując się własnymi potrzebami oraz komfortem pracy i rozrywki na komputerze, wybierajmy tę, która wydaje nam się właściwsza. Jeśli nie są Państwo pewni, nasz ekspert udzieli darmowych porad w tym zakresie.  

Ekspresowo wymieniamy matryce, ponieważ zawsze je posiadamy na stanie – różne rodzaje w zależności od wielkości monitora oraz wyboru klienta. W swojej ofercie posiadamy wyłącznie oryginalne matryce, pochodzące od sprawdzonych dystrybutorów:

 • Matryca 14,1” LCD Matowa, rozdzielczość 1280×800, złącze 30 pin
 • Matryca 14,1” LCD Błyszcząca, rozdzielczość 1280×800, złącze 30 pin
 • Matryca 15,4” LCD Matowa, rozdzielczość 1280×800, złącze 30 pin
 • Matryca 15,4” LCD Błyszcząca, rozdzielczość 1280×800, złącze 30 pin
 • Matryca 15,6” LED Matowa, rozdzielczość 1366×768 HD, złącze 40 pin
 • Matryca 15,6” LED Błyszcząca, rozdzielczość 1366×768 HD, złącze 40 pin
 • Matryca 15,6″ SLIM LED Błyszcząca, rodzielczość 1366×768 HD, złącze 30 pin 
  • Zamienniki: NT156WHM-N12, LP156WH3-TPS1, B156XW04 V.7, B156XTN03.1, N156BGE-E31.
  • Kompatybilne modele laptopów: Acer E1 series E1-522, V5-571G, V3-571G, Lenovo G50-30, G50-80, Z50-70, Z510, 100-15IDB 100-15IBY 100-15IBD, Asus R510, Dell Inspiron 15 3000-3552, 3451, Vostro 15 3546, 15-5547, Toshiba C55.
 • Matryca 15,6″ SLIM LED IPS Matowa, rodzielczość 1920×1080 HD, złącze 30 pin
 • Matryca 17,3” LED Matowa, rozdzielczość 1600×900 HD, złącze 40 pin
 • Matryca 17,3” LED Błyszcząca, rozdzielczość 1600×900 HD, złącze 40 pin
 • Matryca 17,3” LED Matowa, rozdzielczość 1920×1080 Full HD, złącze 40 pin
 • Matryca 17,3” LED Błyszcząca, rozdzielczość 1920×1080 Full HD, złącze 40 pin

Od ręki wymienimy matryce w modelach:

 • Acer Aspire, Travelmate, Extensa
 • Asus K50, K51, K52, K53, N51, N53
 • Dell Studio, Inspiron, XPS, Latitude, Vostro
 • Fujitsu Siemens Amilo,
 • HP Compaq, Pavilion, ProBook, Presario
 • Lenovo IdeaPad
 • MSI CX, CR, FX
 • Packard Bell Easy Note,
 • Samsung R Seria,
 • Sony Vaio,
 • Toshiba Satellite, Qosmio, Tecra

Bezinwazyjna wymiana matrycy

Matryce wymieniamy w sposób bezpieczny dla reszty obudowy. Zatrzaski oraz pozostałe elementy pozostają nienaruszone, na swoim miejscu. Brak wiedzy i umiejętności wymiany matryc, może powodować uszkodzenia, które znacznie podwyższają koszty naprawy. Dlatego w sytuacji wymiany matrycy, należy powierzyć tą czynność osobom, które wykonują ją na co dzień. Każdy laptop, mimo wielu podobieństw, jest inny i w przypadku każdego modelu trzeba postępować tak by nie naruszyć obudowy. Jako serwis z wieloletnim doświadczeniem, mają Państwo pewność wykonania zlecenia w sposób profesjonalny i rzetelny.  

LED zamiast LCD

Technologia LED, to zdecydowanie lepsza, widoczna na pierwszy rzut oka, jakość obrazu, a to przekłada się na większą przyjemność użytkowania laptopa. Ich niewątpliwym atutem jest mniejszy pobór prądu w porównaniu z matrycami LCD. I po kolejne, są przyjazne dla naszych oczu, co ma duże znaczenie, jeśli przed komputerem spędzamy kilka godzin dziennie. Klientom oferujemy matryce LED wraz z adapterem. Koszt wymiany na matrycę LED jest niewiele wyższy od matrycy LCD, ale to zwróci się przy kilku rachunkach za prąd.  

Po czym rozpoznać uszkodzoną matrycę?


Uszkodzona matryca wysyła sygnały. Są to głównie zakłócenia i drgania obrazu oraz zmienne zachowania przy ruszania w dół i w górę klapą matrycy a w przypadku uszkodzeń mechanicznych, widoczne pęknięcia bądź zarysowania.  

Problem z matrycą nie zawsze oznacza wymianę

Niektóre problemy z matrycą nie wymagają jej wymiany, a jedynie naprawę poszczególnych komponentów. Jeśli występuje brak podświetlania obrazu w matrycy LCD, widzimy kontury, to wówczas wymieniamy świetlówkę, a to zdecydowanie obniża koszt naprawy. Podobnie w przypadku matryc LED, wówczas wymieniane jest podświetlenie ledowe. Czarny ekran, który wywołuje panikę, niekoniecznie oznacza usterkę matrycę. Problem w takich sytuacjach leżeć może również po stronie uszkodzonej taśmy matrycy, uszkodzonym inwerterze bądź dysfunkcjonalnym układzie graficznym na płycie głównej laptopa. Wówczas oferowana jest wymiana taśmy matrycy, naprawa karty graficznej. O uszkodzeniu inwertera świadczy brak podświetlania obrazu, widoczne są tylko jego kontury. Usterka układu graficznego jest sygnalizowana przez czarny ekran, który czasami może być cały biały, na ekranie pojawiają się dziwne artefakty.


Problemy z niepoprawnie działającą matrycą mogą mieć różne podłoże. Konieczne jest prawidłowe zdiagnozowanie przyczyny. Nasi specjaliści szybko ustalą przyczynę Państwa problemów i zaproponują odpowiednie rozwiązania.  

Gwarancja


Na wymienioną matrycę dajemy gwarancję na okres 12 miesięcy. Na życzenie klienta wystawiamy fakturę VAT.