Naprawa komputerów marki Dell – serwis Bielsko-Biała

Komputery Dell amerykańska produkcja

Dell, którego całościowa nazwa brzmi Dell Computer Corporation, jest jednym z producentów komputerowych bardziej liczących się na rynku nowoczesnych technologii. Szczególnie chętnie po komputery PC oraz przenośne sięgają właściciele mniejszych i większych przedsiębiorstw. Laptopy z marką Dell uważane są w Polsce za jedne z lepszych, choć nie są tak popularne jak Acer czy Asus. Z pewnością wpływ na to ma również cena, Dell jest droższy od Acera.
W branży komputerowej Dell działa od 30 lat. Przez ten okres marka wyrobiła sobie dobrą pozycję na rynku, dzięki produkcji wysokiej klasy sprzętów komputerowych i peryferyjnych Uznawane są za bezawaryjne, dobrze wyposażone i nowoczesne, biorąc pod uwagę stronę wizualną. Siedziba Firmy Dell Computer Corporation mieści się w Stanach Zjednoczonych, w Teksasie. Komputery produkowane i składane są w kilku miejscach na świece. Dell swoje fabryki ma między innymi w Brazylii, Chinach i w Polsce, dokładnie w Łodzi. Firma stawia na innowacyjność, funkcjonalność, zaspokajanie potrzeb współczesnych społeczeństw. By skutecznie osiągać cele i zaspokajać potrzeby użytkowników komputerów na całym świecie, firma prowadzi ustawiczne prace badawczo-rozwoje, monitorując w ten sposób rynek i wychodząc naprzeciw pojawiającym się potrzebom współczesnego człowieka. Nowoczesne koncepcje wpływają na pozycję Della na rynku.  

Doświadczenie w naprawie laptopów Dell

Obecnie, na sklepowych półkach znaleźć można liczne modele przenośnych komputerów marki Dell. W zależności od parametrów, jedne tańsze, a inne droższe. Od początku swojej działalności, jako zespół specjalistów IT, obserwujemy rozwój Dell Computer Corporation. Naprawą laptopów Dell zajmujemy się od wielu lat. Stąd oferujemy profesjonalny serwis dla wszystkich użytkowników tych komputerów przenośnych.

Naprawa komputerów marki Dell - serwis Bielsko-Biała -
Naprawa komputerów marki Dell - serwis Bielsko-Biała -
Naprawa komputerów marki Dell - serwis Bielsko-Biała -
Naprawa komputerów marki Dell - serwis Bielsko-Biała -
Naprawa komputerów marki Dell - serwis Bielsko-Biała -

Awaryjność laptopów Dell

Czasy, gdy można było mówić o długowieczności komputerów już dawno za nami. Kupując komputer, musimy mieć na uwadze, iż w wcześniej czy później ulegnie awarii. Problemy z laptopami marki Dell też występują. Są to zarówno usterki w zakresie technicznym, zużycie podzespołów bądź wady fabryczne, ale także problemy systemowe, związane z instalacją systemu czy też konfiguracją łącza internetowego.  

Słabe punkty laptopów Dell

Najsłabszym punktem komputerów przenośnych Dell jest gniazdo ładowania. W tym przypadku, objawy utrudniają, a w często uniemożliwiają użytkowanie komputera. Przepalone gniazdo nie ładuje baterii po podłączeniu zasilacza, w związku z czym nie da się włączyć laptopa. Jeśli komputer jest włączony i podłączona jest ładowarka, a nie ładuje, to problem może tkwić właśnie w gnieździe zasilającym. Ponadto usterka ta może być sygnalizowana przez nadmierne grzanie laptopa, restartowanie systemu, a w trakcie ruchu komputerem słychać odgłos. Nasi klienci często zgłaszają ten problem, w szczególności ma to miejsce, gdy używany jest zasilacz uniwersalny. Wówczas proponujemy wymianę gniazda zasilania oraz zasilacza.
W tańszych modelach problematyczne mogą okazać się zawiasy. Nieprawidłowo działające zawiasy prowadzą do odkształceń dolnej i górnej części laptopa. W niektórych przypadkach do uszkodzenia matrycy. W naszym serwisie, w zależności od rodzaju uszkodzeń oferowana jest wymiana zawiasów, smarowanie oraz ewentualne uzupełnianie braków.  

Wady fabryczne

Produkcja masowa wpłynęła na jakość pojawiających się na rynku sprzętów. Poszerzający się rynek wymusił na producentach konieczność szybkiej produkcji i obniżania cen, by być konkurencyjnym. Niskiej jakości materiały ulegają szybszemu zużyciu, przez co laptop szybciej trafia do serwisu. W rankingach awaryjności Dell znajduje się mniej więcej po środku, w związku z czym można rzec, iż trzeba wybrać odpowiedni model, ale to też nie gwarantuje, że będzie działał bez zarzutu przez kilka lat. Podobnie jak producenci, np. marki HP, producenci Della mają na swoim koncie modele, które wykazują wady fabryczne. Głównym problemem w kilku modelach jest technologia montażu BGA.
Laptopy, w których z tą wadą się spotkaliśmy:

 • Dell Inspiron 9400
 • Dell XPS 1705
 • Dell XPS M1530
 • Dell XPS M1330
 • Dell XPS M 1330

Głównym objawem wady jest brak obrazu. Komputer włącza się, natomiast ekran jest czarny. Na obrazie mogą pojawić się artefakty. Jest to znak, że należy skontaktować się z dobrym fachowcem, który oceni i zdiagnozuje problem. Nasi specjaliści posiadają wieloletnie doświadczenie, dlatego gwarantujemy, że laptop wróci w Państwa ręce w pełni sprawny.  

Serwis laptopów Dell

Poza powyższymi naprawami, w Pogotowiu Komputerowym Wikmar rozwiążą Państwo również inne problemy związane z komputerami tej marki. W naszej ofercie:

 • wymiana podzespołów (np. wymiana klawiatury, nagrywarki, procesora, dysku twardego)
 • wymania matrycy, świetlówki, inwertera
 • naprawa płyty głównej (poszczególnych układów elektronicznych)
 • naprawa portów (USB, LAN, HDMI, JACK, VGA)
 • naprawa układu chłodzenia
 • rozwiązywanie problemów systemowych (usuwanie wirusów, instalacja oprogramowania, instalacja systemu Windows)
 • konserwacja laptopa (czyszczenie, smarowanie, regeneracja)

Ostatnia z wymienionych usług jest szczególnie ważna dla prawidłowego działania laptopa Dell. Po kilkunastu miesiącach użytkowania, w układzie chłodzenia zbierają się liczne zanieczyszczenia, co wpływa na jego wydajność, ale i może prowadzić do nadmiernego grzania komputera. Przegląd i konserwacja zdecydowanie wpływają na komfort pracy na komputerze i przede wszystkim wydłużają jego żywotność. Dbałość o komputer, to lepsza jakość pracy i szybsze wykrycie różnych usterek.  

Nowoczesne narzędzia pracy

Serwis komputerowy Wikmar wyposażony jest w nowoczesne sprzęty, dzięki czemu na miejscu rozwiązujemy problemy z komputerami marki Dell. Do dyspozycji mamy sprzęt do lutowania BGA – Zhenxun ZX-C2 BGA Rework Station, stację lutowniczą AOYUE 2702 A+ hotair, a także wannę ultradźwiękową 22l 480W PS-80. Dzięki odpowiednim sprzętom do lutowania skutecznie naprawiamy układy elektroniczne w laptopach Dell. Zaś wanna ultradźwiękowa służy nam między innymi do czyszczenia płyty głównej.
W naszej ofercie znajdą Państwo ekspresową wymianę matrycy. Zdajemy sobie sprawę, z tego, że coraz częściej podróżujemy z laptopami, w związku czym narażone są na uszkodzenia mechaniczne. Wymianę matrycy w komputerach Dell wykonujemy bezpiecznie dla pozostałych elementów obudowy. Utrzymujemy pozytywne relacje z producentami oryginalnych podzespołów, dlatego oferujemy oryginalne matryce. Podobnie z wymianą innych podzespołów.  

Zalany Dell

Zalany komputer coraz częściej trafia do naszego serwisu komputerowego. W sytuacji zalania im szybciej zareagujemy, tym lepiej. Zalane komputery przenośne marki Dell, skutecznie naprawiamy, wymieniamy niefunkcjonujące podzespoły, czyścimy, regenerujemy i oddajemy w Państwa ręce właściwie działający laptop. Nawet niewielka ilość płynu wylana na komputer, może prowadzić do zwarcia i uszkodzenia płyty głównej, dlatego w sytuacji wylania płynu na laptop należy skontaktować się ze specjalistom.  

Odzyskiwanie danych

W ramach serwisu laptopów Dell, oferujemy odzyskiwanie danych. Utracone dane odzyskujemy, gwarantując Państwu pełne bezpieczeństwo, chroniąc je przed dostępem osób trzecich. Mamy stuprocentową skuteczność, w odzyskiwaniu utraconych plików z laptopów marki Dell, dlatego warto zaufać doświadczonym informatykom.  

Gwarancja jakości usług

Mając na uwadze zmieniające się czasy, oferujemy Państwu całodobowy serwis laptopów Dell. Nasi specjaliści, z racji posiadanych umiejętności oraz wykształcenia szybko i bezbłędnie diagnozują przyczyny awarii i usuwają je, zazwyczaj w domu klienta. Na wymieniane podzespoły dajemy gwarancję od 3 do 36 miesięcy, w zależności od wymienianego podzespołu. Ponadto po skorzystaniu z naszych usług, wystawiamy fakturę VAT bądź paragon, w zależności od życzenia klienta.
Darmowa diagnoza oraz czytelny kosztorys, ponadto możliwość uzyskania rzetelnych odpowiedzi na nurtujące pytania.
Jeśli mają Państwo laptopa marki Dell, który sprawia problemy natury technicznej bądź też systemowej, zapraszamy do kontaktu z naszym serwisantem, telefonicznie bądź osobiście w serwisie Wikmar.