Naprawa komputerów marki Fujitsu-Siemens – serwis Bielsko-Biała

Naprawa laptopów Fujitsu Siemens – Fujitsu Technology Solutions

Tak obecnie brzmi pełna nazwa popularnej Firmy działającej na rynku IT. Fujitsu swoją siedzibę ma w Tokio, ale produkowane sprzęty trafiają w różne zakątki świata. Przez kilkanaście lat działalności, Firma wchodząc w relacje z innymi partnerami z rynku IT, produkowała sprzęty komputerowe różnej jakości. Od 1999 roku produkcją komputerów zajmowała się powołana do życia spółka Fujitsu Siemens Computers. Powstała w wyniku podpisania umowy z Siemens AG. Dziesięć lat później, Spółka ta, w całości została przejęta przez Fujitsu, zmieniając nazwę na Fujitsu Technology Solutions. Komputery przenośne tejże marki dostępne są na rynku europejskim, azjatyckim, ale także cieszą się popularnością w Afryce. Oferta firmy, to szeroki zakres produktów i usług z zakresu IT. Sprzęty komputerowe skierowane są do dużych przedsiębiorstw, ale i tych mniejszych oraz użytkowników prywatnych.

Naprawa komputerów marki Fujitsu-Siemens - serwis Bielsko-Biała -

Fujitsu w Polsce

Marka Fujitsu przez ostatnie lata zdecydowanie straciła na popularności w Polsce. Nasi rodacy najchętniej kupują Acery czy Asusy. Laptopy Fujitsu, mimo że są dobre pod względem wyposażenia, a przy tym są oferowane w przystępnej cenie, nie cieszą się zbyt dużym wzięciem w Polsce. Przyczyn takiego stanu rzeczy jest wiele, ale przede wszystkim duża konkurencja na rynku usług IT. Z pewnością potrzebny będzie produkt, który okaże się na tyle innowacyjny i oryginalny, że marka powróci na szczyty popularności.  

Nowoczesność i mobilność

To dwie główne cechy, na które stawiają producenci urządzeń mobilnych, w tym notebooków. Laptopy dla bardziej wymagających, dla graczy, grafików, ale i proste, do codziennych prac biurowych. Dzięki możliwościom indywidualnej konfiguracji, laptopy marki Fujitsu, mają w pełni zaspokajać potrzeby różnych użytkowników i być funkcjonalne przy wykonywaniu różnych prac. To, na co kładą jeszcze nacisk producenci to technologia przyjazna środowisku. Komputery mają być energooszczędne.  

Awaryjne modele Fujitsu Siemens

Nasi serwisanci przez ostatnie lata częściej naprawiali niektóre modele Fujitsu, stąd możemy wymienić kilka tych, które są bardziej awaryjne:

 • Pro V20xx
 • Pro V35xx
 • LI 17xx
 • PA 2548
 • PA 1538
 • IX 1546
 • PI 2550
 • XA 2528
 • XA 1526

Jeśli mają Państwo problemy z wyżej wymienionymi modelami komputerów Siemens Fujitsu, zapraszamy do Serwisu Komputerowego Wikmar. Nasi specjaliści doskonale znają budowę wymienionych modeli, wiedzą, co najczęściej ulega awariom, a zarazem sprawdzając poszczególne objawy nieprawidłowego funkcjonowania, szybko diagnozują i usuwają usterki. W wymienionych modelach często uszkodzeniu ulega układ BGA. Laptop sygnalizuje problem na kilka sposobów. Laptop pracuje, natomiast brak jest obrazu bądź też pojawiają się artefakty, paski poziome, pionowe, częściowe zaniki obrazu. Wówczas oferujemy Państwu szybką naprawę, dzięki temu, że dysponujemy nowoczesnym sprzętem do napraw układów elektronicznych. Nasi fachowcy naprawiali wiele modeli Fujitsu, jeśli chodzi o układ elektroniczny, dlatego warto powierzyć sprzęt w nasze ręce.  

Co się psuje w Fujitsu

Komputery przenośne marki Fujitsu, podobnie jak komputery innych marek, nie są bezawaryjne, dlatego należy o nie odpowiednio dbać i reagować, gdy pojawia się problem.  

Nadmierne grzanie

Jednym z czołowym problemów komputerów przenośnych Fujitsu, jest ich nadmierne grzanie się. Szczególnie odczuwają to gracze i osoby pracujące po kilka do kilkunastu godzin dziennie na komputerze. Wadliwie działający układ chłodzenia, negatywnie wpływa na układy elektroniczne, prowadząc do awarii. Po okresie gwarancyjnym każdy użytkownik powinien zadbać o laptopa, szczególnie istotna dla układu chłodzenia jest konserwacja laptopa. W naszym serwisie wykonujemy ją dokładnie i rzetelnie, dbając o każdy szczegół. Konieczna może się okazać naprawa chłodzenia. Wówczas wykonujemy naprawę i konserwację. Przez dwa lata użytkowania, w trakcie okresu gwarancyjnego, pod obudową zbiera się kurz, zanieczyszczenia, zdarzają się resztki jedzenia. To wszystko wpływa na jakość pracy, a ponadto wadliwie pracujący układ chłodzenia z czasem prowadzi do uszkodzeń układu graficznego, a to pociąga za sobą znacznie większe koszty.
Spalony zasilacz
W przypadku niektórych modeli marki Fujitsu dość często spotykaliśmy się ze spalonym zasilaczem oraz problemami z gniazdem zasilania. Korzystanie z komputera z tego typu usterką, prowadzić może do znacznie większych uszkodzeń, najbardziej narażona jest przetwornica oraz mostek. Przez nasz serwis oferowana jest naprawa gniazda zasilania, wymiana zasilacza na oryginalny.  

Co jeszcze oferujemy w ramach serwisowania Fujitsu ?

Zakres usług jest szeroki, zależny od problemów, które występują w laptopie Fujitsu. W naszym serwisie jest wykonywana:

 • wymiana matrycy
 • wymiana podzespołów (m.in. dysku, RAM, procesora, DVD)
 • wymiana elementów obudowy (np. klawiatury, zawiasów)
 • naprawa zasilania
 • naprawa układów elektronicznych
 • naprawa portów (USB, Jack, HDMI, LAN, VGA)
 • naprawa karty graficznej
 • konserwacja, czyszczenie laptopa
 • instalacja systemu
 • instalacja oprogramowania
 • usuwanie wirusów

Uszkodzenia mechaniczne

Zajmujemy się reanimacją komputerów, które doznały uszkodzeń mechanicznych. Upadek laptopa, pęknięta matryca, nadłamana obudowa, niedziałająca klawiatura, touchpad, wadliwie działające podzespoły. Wymieniamy i naprawiamy. Podobnie w sytuacji zalania laptopa Fujitsu. Naprawialiśmy laptopy tej marki po zalaniu, skutecznie przywracając im wcześniejszą sprawność. Jeśli laptop został zalany, nawet niewielką ilością płynu, zalecamy jak najszybszy kontakt z naszym pracownikiem. W tej sytuacji im szybciej zadziałamy, tym lepiej, mniejsze uszkodzenia, a tym samym niższe koszty.  

Czy Twój laptop długo się włącza ?

Podobnie jak w laptopach producentów innych marek, laptopy Fujitsu, po dwóch latach funkcjonowania również mogą wykazywać problemy związane z powolnym działaniem systemu. System długo się ładuje, to znak, że należy odwiedzić nasz serwis bądź też umówić się na wizytę w domu. Przez dwa lata użytkowania, zebrała się duża liczba aplikacji, która ładuje się przy każdym włączaniu komputera, a tym samym komputer potrzebuje zdecydowanie więcej czasu na uruchomienie. Z większości tych aplikacji już nie korzystamy i tylko zaśmiecają komputer, zwalniając jego prace. Przyczyna może leżeć również po stronie niewłaściwie działającego programu antywirusowego. Wolniejsze działanie może być wynikiem usterki dysku twardego.
W wielu przypadkach, by spokojnie móc korzystać z komputera, a przede wszystkim wydajniej, wystarczy tylko skorygować pracę systemu. Jednak, aby efekt był pożądany, zlecenie to należy powierzyć profesjonalistom, którzy dobrze znają markę Fujitsu. A takich znajdą Państwo właśnie w Wikmar.  

Odzyskiwanie danych

W ramach serwisowania komputerów marki Fujitsu, oferujemy odzyskiwanie danych. Przy tym gwarantujemy sto procent bezpieczeństwa odzyskanych danych, chroniąc je przed osobami trzecimi. Mamy wysoką skuteczność w tego typu czynnościach, dlatego jeśli utracili Państwo cenne dane, odzyskamy je.  

Sewis Fujitsu w Bielsku-Białej

Pracujemy na nowoczesnych sprzętach, stąd podejmujemy się skomplikowanych napraw. Mamy wieloletnie doświadczenie w naprawie różnych modeli marki Fujitsu, dlatego jeśli mają Państwo jakikolwiek problem z komputerem tej marki, to z chęcią szybko go rozwiążemy.
Wymieniamy części wyłącznie na oryginalne podzespoły, dzięki temu, że współpracujemy ze sprawdzonymi dystrybutorami części do komputerów. Na wymieniane podzespoły dajemy gwarancję od 3 do 36 miesięcy, w zależności od rodzaju wymienianych części. Na Państwa życzenie wystawiamy fakturę VAT.
Jeśli posiadają Państwo laptop marki Fujitsu, który wykazuje problemy natury technicznej czy to systemowej, zapraszamy do pogotowia komputerowego Wikmar, w celu usunięcia awarii. Nasz telefon jest do Państwa dyspozycji przez całą dobę. Nasz pracownik udzieli rzetelnych informacji i umówi się w dogodnym dla Państwa terminie na wizytę.