Serwis komputerów Asus Bielsko-Biała

Naprawa laptopów Asus, Bielsko-Biała

Uskrzydlony koń


Pewnie nie każdy wie, skąd pochodzi nazwa jednego z najpopularniejszych producentów komputerów na świecie, marki Asus. Inspiracją była łacińska nazwa mitologicznego, skrzydlatego konia. Pegasus był i jest symbolem marki. Odejmując pierwsze trzy litery, otrzymujemy jej nazwę. Producent komputerów Asus, podobnie jak Acera, swoją siedzibę ma na Tajwanie. Jest to miejsce na świecie, gdzie powstają czołowe komputery PC oraz laptopy. Początkowo Firma specjalizowała się w produkcji płyt głównych. Z czasem zakres jej działalności się zwiększał i w chwili obecnej jest jednym z głównych producentów sprzętów z branży IT na świecie. Asus to nie tylko laptopy, ale również nowoczesne komputery PC, tablety, monitory i liczne akcesoria komputerowe.


Kierując się mitologicznym skrzydlatym koniem, Asus określa się jako firmę kreatywną, silną, produkującą sprzęt godny uwagi, innowatorski, którego design zaskakuje z każdym modelem. Ze statystyk podawanych przez Asus wynika, iż z roku na rok sprzedaż notebooków tej marki wzrasta. Komputery przenośne Asus cieszą się popularnością z kilku powodów. Po pierwsze jest to cena, przystępna w większości modeli na kieszeń przeciętnego Polaka, zachowując przy tym nowoczesność i funkcjonalność. W procesie tworzenia nowych modeli, Asus prowadzi liczne badania określające potrzeby różnych ludzi, patrzy w przyszłość w sposób wizjonerski, od początku do końca dbając o jakość każdego modelu. Dążenie do doskonałości pod względem technicznym oraz estetycznym, to cel, do którego zmierza Firma i jak widać po licznych nagrodach i osiągnięciach udaje jej się budzić zachwyt ludzi na całym świecie.

Serwis komputerów Asus Bielsko-Biała -
Serwis komputerów Asus Bielsko-Biała -
Serwis komputerów Asus Bielsko-Biała -
Serwis komputerów Asus Bielsko-Biała -
Serwis komputerów Asus Bielsko-Biała -
Serwis komputerów Asus Bielsko-Biała -
Serwis komputerów Asus Bielsko-Biała -

Awaryjne czy nie awaryjne?


Każdy zanim dokona zakupu laptopa i nieco uszczupli swój budżet, przegląda dostępne na rynku modele, czyta opinie, szuka informacji o awaryjności. Faktycznie można stwierdzić, iż niektóre modele są bardziej awaryjne od innych, natomiast nawet te najlepsze mogą się psuć. Jak to jest z awaryjnością Asusów? W rankingach komputerów, które najmniej się psują zajmują najczęściej wysokie miejsca, choć nie zawsze. 4 lata temu w raporcie opublikowanym przez Firmę SquareTrade, Asus znajdował się na pierwszym miejscu jako najmniej awaryjny laptop, będąc o 0, 1% przed Toshibą. W badaniach amerykańskiej firmy (Rescuecom) z 2012 roku, Asus zajmuje trzecie miejsce, wśród sprzętów najmniej awaryjnych. Jedną z najbardziej wiarygodnych ocen, wydają sami użytkownicy. Na podstawie analizy opinii internautów oraz ich zadowolenia z laptopów poszczególnych marek, stworzono ranking najmniej awaryjnych laptopów. Asus zajął drugie miejsce tuż za Samsungiem. Użytkownicy zarzucają komputerom przenośnym tej marki, najczęściej kiepsko wykonaną obudowę, słabą matrycę oraz design, który nie trafia w ich gusta.  

Sprawdzony Serwis Asusa w Bielsku-Białej


Jako doświadczeni informatycy, możemy tylko potwierdzić, że laptopy marki Asus nie są bezawaryjne i również trafiają do naszego serwisu komputerowego Wikmar. Przez lata pracy spotkaliśmy się zarówno z problemami natury technicznej jak i systemowej. Od początku działalności zajmujemy się marką Asus, stąd jesteśmy godnym zaufania serwisem tejże marki.
Najczęstsze problemy, z jakimi zgłaszają się właściciele laptopów Asus:

 • przegrzewanie się laptopa; producent oferuje sprzęty komputerowe, które cieszą się również uznaniem wśród graczy. Problem z grzaniem się laptopa, mają głównie te, wyposażone w chipset graficzny nVidii. Szczególnie jest to widoczne podczas gry bądź pracy na programie graficznym. W przypadku dużego obciążenia laptopa, zaleca się wykonanie przeglądu po trzech miesiącach od zakupu. Konserwacja laptopa usprawni jego działanie.
 •  problematyczne zawiasy; tak jak wskazywali na to użytkownicy Asusów, laptopy te mogą wykazywać problemy z obudową i zawiasami. Jest to jeden ze słabych punktów marki. Zawiasy łamią się najczęściej przy podstawie matrycy i niestety ma to wpływ na górną bądź dolną część komputera. Przez miesiące pracy, gdy zawias nie jest smarowany, może dojść do wyłamania górnej klapy. Naprawa zawiasów bądź ich wymiana wiąże się z dbałością o nie podczas dalszego użytkowania. To kolejny powód, by po okresie kilku miesięcy od zakupu, dokonać przeglądu laptopa. Nasmarowanie zawiasów jest znacznie tańsze niż ich wymiana czy wymiana matrycy, uszkodzonej w efekcie nacisku na nią zawiasów.
 • uszkodzone gniazdo zasilania; to kolejna typowa dla Asusa usterka, z którą często przychodzą klienci do centrum komputerowego Wikmar. Niepoprawne funkcjonowanie gniazda zasilania jest sygnalizowane przez komunikat bądź podczas ruchu laptopem, wypada z niego ładowarka. Konieczna jest wymiana gniazda zasilania na nowe, by nie uszkodzić płyty głównej laptopa.

To trzy najczęstsze usterki, które pojawiają się w laptopach marki Asus. Nasi fachowcy zazwyczaj radzą sobie z nimi w domu klienta, przywracając pełną sprawność urządzenia  

Co naprawiamy?


Specjalizujemy się w naprawie komputerów marki Asus, stąd oferta jest szeroka. Między innymi dokonujemy napraw w zakresie technicznym:

 • naprawa karty graficznej, sieciowej, dźwiękowej
 • wymiana świetlówki, inwertera
 • naprawa komponentów: klawiatury, dysku twardego, pamięci RAM, procesora, nagrywarki DVD
 • naprawa płyty głównej (elementów elektronicznych)
 • wymiana matrycy, taśmy matrycy
 • naprawa chłodzenia
 • naprawa, wymiana gniazd (VGA, USB, HDMI, LAN, Jack)
 • naprawa kamerki internetowej
 • naprawa głośników
 • konserwacja, regeneracja, czyszczenie

W zakresie systemowym:

 • instalacja systemu
 • instalacja oprogramowania
 • usuwanie wirusów
 • konfiguracja Internetu
 • instalacja sterowników
 • poprawa wydajności systemu

Jak pracujemy?


Pracujemy w oparciu o wysokie standardy obsługi klienta, wykorzystując przy tym nowoczesne technologie do usuwania usterek. Dysponujemy wanną ultradźwiękową 22l 480W PS-80, która służy między innymi do mycia płyty głównej laptopa. Posiadamy sprzęt do lutowania BGA – Zhenxun ZX-C2 BGA Rework Station oraz stację lutowniczą AOYUE 2702 A+ hot air. Dzięki tym urządzeniom skutecznie naprawiamy płyty główne oraz gniazda zasilania.  

Wady w laptopach Asus

 • Uszkodzone gniazdo zasilania spowodowane zużyciem oraz wadą konstrukcyjną w modelach: A52, A52F, X52, X52F, X52J, X53, X53E, X53U, X53S, X53T, X54, X54C, X54F, X54H, X54L, K53, K53E, K53S, K53SV, K53SD
 • Głośna praca wentylatora oraz gorąca obudowa powodująca przegrzewanie się laptopa, tutaj należy bezwłocznie wymienić wentylator na nowy szczególnie dotyczy modeli X43, X43S, X43SC, X53S, X53E, X53J, X84, K53S, K53SC, K53SD, K53SJ, K53SM, K53SV
 • Uszkodzona klawiatura spowodowanie zalaniem, zużyciem lub powyrwane klawisze. Zalecamy wymianę klawiatury na nową najczęście robimy to w modelach K70, K70A, K70AB, K70I, K70IC, K70IJ, K52, K52D, K52F, K52J, K52JR, K52N, X501, X501A, X501U, K52, K52D, K52F, K52J, K52JR, K52N, X550, X550C, X550D, X550L, X550V w tych modelach również występuje problem z uszkodzonymi zawiasami oraz klapą matrycy

Odzyskiwanie danych z komputerów Asus


Utrata danych dla większości użytkowników komputerów, to bolesna chwila. Tracimy zdjęcia, nagrania rodzinne z kilku lat, tracimy dane, nad którymi pracowaliśmy ostatnie miesiące bądź istotne dokumenty, które coraz częściej przechowywane są w formie elektronicznej. Odzyskanie danych w stu procentach jest możliwe. Należy jednak powierzyć to zadanie osobom, które się na tym znają i mają doświadczenie w tym zakresie. W serwisie komputerowym Wikmar pracują informatycy, którzy od lata zajmują się komputerami od strony technicznej i systemowej. Odzyskiwanie danych jest dla nich procesem standardowym, często wykonywanym w serwisie. Gwarantujemy pełną poufność i bezpieczeństwo odzyskanych danych. Kierujemy się etyką zawodową, dlatego właśnie nam warto powierzyć to zadanie. Mimo wielu podobieństw pomiędzy laptopami różnych producentów, każdy trzeba dobrze poznać. Asus jest jedną z doskonale nam znanych marek, dlatego jeśli utracili Państwo dane, to będziemy najlepszym wyborem.  

Centrum naprawy Asus


Poznając specyfikę produkcji laptopów marki Asus, nasi specjaliści przez lata pracy, doskonale znają każdy najmniejszy element składowy komputera. W sytuacji wymiany podzespołów, gwarantujemy oryginalne części, współpracując ze sprawdzonymi dystrybutorami oryginalnych części. Na wymienione podzespoły dajemy Państwu gwarancję, od 3 do 36 miesięcy, w zależności od rodzaju wymienianych części.


Zaletą komputerów marki Asus jest stosowanie w nich podzespołów pochodzących z własnej produkcji, produkowanych we własnych fabrykach. Aby skutecznie usuwać usterki, trzeba dobrze znać produkowane podzespoły, a my jako zespół możemy pochwalić się kilkunastoletnim doświadczeniem, popartym licznymi szkoleniami i cięgle uzupełnianą wiedzą.


Jeśli Państwa laptop marki Asus działa nie prawidłowo, coś Państwa niepokoi, to zapraszamy do kontaktu. Powyżej wymieniliśmy główne naprawy, jakie wykonujemy w ramach serwisowania laptopów Asus. Jeśli nie znajdują Państwo swojego problemu bądź mają pytania i poszukują rzetelnych odpowiedzi, to zapraszamy do kontaktu z naszym serwisantem. Telefon działa przez 24 godziny na dobę. Państwa sprzęt będzie w dobrych rękach.