Naprawa komputerów Compaq – serwis Bielsko-Biała

Naprawa laptopów Compaq, Bielsko-Biała – początki komputerów przenośnych Compaq 

Marka przenośnych komputerów Compaq od 2002 roku nie funkcjonuje samodzielnie. Producent amerykańskich laptopów połączył się we wspomnianym roku z inna firmą, Hewlett Packard. Compaq, od początku słynął z solidności i jakości produkowanych komputerów, dlatego postanowiono nie rezygnować z komputerów produkowanych ze znakiem Compaq. Na każdym przenośnym komputerze jest również symbol HP.
Compaq to jedna z pierwszych firm, która wypuściła na rynek przenośny komputer. Był to Compaq Portable. Ważył 12,5 kg i swoim wyglądem przypominał złożoną maszynę do szycia. Trudno jest sobie dziś wyobrazić przemieszczanie z komputerem o takiej wadze. Ciężar laptopa często jest brany pod uwagę, nosząc go na ramieniu, obciąża się kręgosłup. Im lżejszy, przy zachowaniu odpowiednich parametrów, tym lepiej. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele modeli oznaczonych symbolem Compaq. Wśród nich, znajdziemy te najtańsze na rynku, oferowane bez systemu. Producent pozostawia wolność wyboru co, do systemu na jakim chcemy pracować (obniża to cenę komputera). Jako grupa informatyków oferujemy instalację systemu Windows, od xp, po 8.1. Doradzimy w wyborze programu antywirusowego, dopasowanego do potrzeb użytkownika. Oferujemy instalację programów antywirusowych i innych.  

Popularny Compaq

Komputery przenośne marki Compaq często pojawiają się w ofertach sprzedaży sklepów niezwiązanych z elektroniką, czyli w supermarketach. Niskobudżetowym modelem, który trafił nie tylko do Polski, ale i na Wyspy Brytyjskie oraz do Indii był model 610. Design utrzymany w prostym stylu, przypominający poprzednie modele. Z racji swojej ceny chętnie kupowany. Jeśli mamy ten model, to z pewnością narzekamy na szybkie grzanie się komputera, wydawany hałas oraz słabe parametry, które z pewnością nie sprawdzą się do gier. Laptopy tej klasy odpowiednie są dla dzieci, które uczą się dopiero obsługi komputera, nie mają zbyt dużych wymagań i nie spędzają całego dnia przy monitorze. Idealne będą dla osób, które głownie przeglądają strony WWW, pocztę czy korzystają z komunikatorów.

Naprawa komputerów Compaq - serwis Bielsko-Biała -
Naprawa komputerów Compaq - serwis Bielsko-Biała -
Naprawa komputerów Compaq - serwis Bielsko-Biała -
Naprawa komputerów Compaq - serwis Bielsko-Biała -

Kupując Compaq powinniśmy wiedzieć…

Wszystkie komputery się psują. Jedne mniej, inne bardziej. W tanich modelach marki Compaq, do produkcji wykorzystywane są niskiej klasy materiały i podzespoły o słabych parametrach. Płacąc za komputer nieco ponad 1000 zł, musimy się liczyć z tym, że sprzęt ten nie został wykonany z solidnych materiałów, dlatego psuć się może zarówno obudowa jak i to co jest pod nią. Prowadząc serwis komputerowy, z wieloletniego doświadczenia, wiemy, co najczęściej psuje się w komputerach tej marki. Klientom proponujemy usuwanie usterek, które nie tylko rozwiązuje aktualny problem, ale wpływa na późniejsze użytkowanie. Chętnie udzielamy wskazówek, co zrobić by przedłużyć życie laptopa.
Do Pogotowia Komputerowego Wikmar użytkownicy laptopów Compaq zgłaszali najczęściej takie awarie jak:

 • uszkodzone zawiasy
 • nadmierne grzanie się laptopa
 • brak dźwięku w laptopie
 • nie działa USB
 • wolna praca laptopa
 • uszkodzona karta Wi-Fi
 • nie włącza się
 • brak obrazu, zakłócenia, przekłamania obrazu, artefakty, linie, znaczki
 • matryca nie podświetla się
 • wyłączanie się laptopa w trakcie pracy
 • nie ładuje się bateria
 • laptop zawiesza się
 • uszkodzony napęd DVD

Są to zarówno usterki wynikające z problemów technicznych jak i systemowych. Wolna praca systemu może być związana z nadmiernym jego obciążeniem.  

Co naprawiamy w laptopach Compaq

Marce towarzyszmy od wielu lat i znamy budowę laptopów Compaq bardzo dobrze, stąd możemy śmiało stwierdzić, iż naprawimy każdą usterkę. Dysponujemy nowoczesnym sprzętem. Jest to między innymi: sprzęt do lutowania  BGA – Zhenxun ZX-C2 BGA Rework Station, stacja lutownicza AOYUE 2702 A+ hotair czy wanna ultradźwiękowa 22l 480W PS-80, która służy między innymi do mycia płyty głównej laptopa.
W ramach serwisu Compaq oferowana jest:

 • wymiana komponentów, m.in. wymiana klawiatury, zawiasów, matrycy, taśmy matrycy
 • naprawa płyty głównej
 • naprawa gniazda zasilania, zasilacza
 • naprawa karty graficznej
 • wymiana gniazda USB
 • wymiana nagrywarki DVD/CD
 • wymiana dysku
 • wymiana karty Wi-Fi
 • wymiana RAM
 • wymiana świetlówki bądź inwertera
 • regeneracja zawiasów

Ponad powyższe, istotne znaczenie ma konserwacja laptopa, o której niestety często się zapomina. Już po pierwszych miesiącach od zakupu laptopa, powinniśmy sprawdzić jego stan w odpowiednim serwisie komputerowym. Podczas przeglądu wychwycone zostaną wszystkie nieprawidłowości, a tym samym usunie się je w fazie wstępnej. W laptopach Compaq problemem jest obudowa, w tym zawiasy, które naciskając na matrycę i mogą prowadzić do jej uszkodzenia. Regeneracja zawiasów, nasmarowanie ich, usprawni pracę, a tym samym uchroni matrycę.


Częstym problemem w laptopach Compaq jest nadmierne grzanie się, stąd konieczna jest naprawa chłodzenia. Z tego typu problemem należy zgłosić się w miarę szybko, by nie doszło do uszkodzenia płyty głównej. Konserwacja laptopa po kilku miesiącach użytkowania, zdecydowanie wpłynie na poprawę jakości pracy na komputerze. Fachowcy IT pracujący w Serwisie Komputerowym Wikmar nie tylko zajmują się stroną techniczną różnych modeli laptopów Compaq, ale również rozwiązują problemy natury systemowej. Oprócz wspomnianej wcześniej instalacji systemu oraz programów antywirusowych, oferujemy instalację sterowników, usuwanie wirusów, odzyskiwanie danych, sprawdzenie ustawień Windows. Przy zleceniu odzyskania danych oferujemy pełne bezpieczeństwo odzyskanych dokumentów, plików. Mamy stuprocentową skuteczność, dlatego warto nam zaufać.  

Zalany Compaq

Z racji tego, że coraz więcej pracujemy, a coraz mniej czasu mamy na zjedzenie posiłku, wypicie kawy czy herbaty, coraz częściej zdarza się, ze laptop zostaje zalany. Wylany sok, woda czy inny napój na laptopa powoduje, że wpadamy w panikę. Warto mieć wówczas zapisany nasz numer telefonu. Serwisant udzieli wskazówek, co do tego jak postępować w takiej sytuacji. Podstawą jest wyciągnięcie baterii oraz odłączenie zasilania i nie włączanie laptopa. Włączenie może doprowadzić do zwarcia, a to do uszkodzenia płyty głównej. Zajmujemy się naprawą zalanych laptopów, dlatego jeśli chcą Państwo by laptop wrócił do czasów sprzed zalania, oferujemy skuteczne naprawy w tym zakresie. Nawet przy wylaniu najmniejszej ilości cieczy, należy zgłosić się na przegląd, ponieważ nie wiadomo czy ciecz nie dotarła do płyty głównej. W sytuacji zalania wykorzystujemy nowoczesny, wspomniany wcześniej sprzęt, do mycia płyty głównej. Nasi informatycy skrupulatnie sprawdzają każdą z części, by określić ich sprawność bądź stopień uszkodzenia.  

Wymiana części i gwarancja

Niektóre z napraw wymagają wymiany podzespołów. Przez lata pracy, nasi specjaliści wypracowali wysoką pozycję na rynku komputerowym, nawiązując kontakty z dystrybutorami oryginalnych części komputerowych. Zapewniamy wysoką jakość wymienianych części i dajemy na nie gwarancję. Jej okres trwa od 3 do 36 miesięcy, w zależności od rodzaju wymienianego podzespołu. Zanim dojdzie do wymiany, otrzymują Państwo czytelny kosztorys, w tym określony koszt wymienianych części. Telefon do naszego serwisanta i diagnoza usterki nic nie kosztują. Dopiero po określeniu kosztów naprawy, decydują Państwo o zleceniu naprawy.  

Wikmar całodobowy Serwis Compaq

Pracujemy przez całą dobę. Laptopy Compaq znamy doskonale od strony technicznej. Nasi specjaliści naprawiali i naprawiają różne modele tej marki, stąd spokojnie mogą Państwo powierzyć w nasze ręce komputer. Dysponujemy odpowiednim sprzętem, mamy wieloletnie doświadczenie i dużą, wciąż pogłębianą wiedzę w zakresie komputerów przenośnych Compaq. Oferujemy serwis laptopów Compaq będących po gwarancji jak i tych na gwarancji, które doznały uszkodzeń mechanicznych, a ich gwarancja nie obejmuje.
Jeśli wśród wymienionych powyżej problemów i napraw laptopów Compaq, nie znaleźli Państwo swojego, to zapraszamy do kontaktu telefonicznego bądź osobistego w serwisie komputerowym Wikmar. Nasz fachowiec odpowie na Państwa pytania, oceniając rodzaj usterki oraz koszty naprawy. Większość napraw wykonujemy w domu klienta, w niektórych tylko sytuacjach, zabieramy sprzęt na serwis.