Naprawa układów chłodzenia w laptopie – serwis Bielsko-Biała

Twój komputer się przegrzewa?


Układ chłodzenia jest jednym z najważniejszych podzespołów laptopa, dlatego należy o niego dbać poprzez czyszczenie. Konserwacja laptopów raz na kilka miesięcy chroni układ chłodzenia. Sercem każdego laptopa jest płyta główna, jednak gdy zawodzi jeden z ważniejszych elementów, objawy mogą być równie dotkliwe. W naszym serwisie wykonujemy naprawy układu chłodzenia, a w niektórych przypadkach wymiany.  

Działa jak pompa odkurzacza


Układ chłodzenia działa podobnie do pompy odkurzacza, wciągając kurz do środka. Z laptopów korzystamy w różnych warunkach, dlatego w jego wnętrzu osadzają się liczne zanieczyszczenia. Nadmierna ilość kurzu wpływa na jego nieprawidłowe, mało wydajne działanie. To zaś oddziałuje negatywnie na płytę główną. Nadmiernemu grzaniu ulegają poszczególne układy, mostki, procesor układ graficzny- w przypadku grafiki dedykowanej.  

Objawy nieprawidłowego funkcjonowania układu chłodzenia:

  • laptop się zawiesza;
  • laptop się wyłącza, resetuje (ma to miejsce najczęściej w trakcie uruchomienia gry, włączenia wideo, pracy na programie graficznym)
  • laptop nadmiernie się grzeje (pomimo stosowania podkładek chłodzących, obudowa laptopa ma wysoką temperaturę)
  • praca wentylatora jest nieadekwatna do obciążenia systemu (duże obciążenie, niesłyszalna praca wentylatora)
  • wentylator zbyt głośno działa (mogą to być różne dźwięki, buczenie, brzęczenie, a nawet głośne hałasowanie)
  • system jest niestabilny (wolniejsza praca w porównaniu z wcześniejszym okresem)

Jeszcze jednym objawem nieprawidłowo działającego układu chłodzenia jest dziwny dźwięk, który wydobywa się z laptopa, a wskazuje na uszkodzenie łopatek wiatraka. Wówczas konieczna jest jego wymiana.    

Naprawiamy układy chłodzenia we wszystkich modelach

Każdy laptop, co jakiś czas wymaga czyszczenia, dlatego też jeśli tego nie robimy, w pewnym momencie będzie konieczna naprawa układu chłodzenia. Nasi klienci często przychodzą z tym właśnie problemem. Przez lata pracy, naprawialiśmy układy chłodzenia w laptopach różnych producentów. Między innymi takie marki jak: Acer, Asus, Apple, Aristo, Compaq, Dell, Fujitsu Siemens, Geteway, HP, IBM, Maxdata, MSI, NEC, Panasonic, Samsung, Sony, Toshiba. W różnych laptopach wentylator umieszczony został w innym miejscu. Układ chłodzenia może być łatwiej dostępny (pod spodem laptopa), ale także głęboko zabudowany i wówczas jego czyszczenie dla użytkownika jest już utrudnione.

Naprawa układów chłodzenia w laptopie - serwis Bielsko-Biała -
Naprawa układów chłodzenia w laptopie - serwis Bielsko-Biała -
Naprawa układów chłodzenia w laptopie - serwis Bielsko-Biała -
Naprawa układów chłodzenia w laptopie - serwis Bielsko-Biała -
Naprawa układów chłodzenia w laptopie - serwis Bielsko-Biała -

Co dokładnie naprawiamy?

Oferujemy całościową naprawę układu chłodzenia, w tym komponentów pasywnych, radiatory i heatpipe’y, i aktywnych, czyli wentylatorów. Skrupulatnie usuwane są wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia. Ponadto poszczególne elementy zostają dokładnie nasmarowane, tak by praca układu chłodzenia była efektywniejsza.   Im szybciej tym lepiej
Gdy zauważymy, że nasz komputer szybciej się grzeje, wentylator głośno chodzi, albo laptop się wyłącza, to jest to sygnał, że należy zadzwonić do fachowca. Praca na laptopie w takiej sytuacji może prowadzić do uszkodzeń chipów płyty głównej. Zagrożony jest układ graficzny. Naprawa karty graficznej to już wyższe koszty niż sama naprawa chłodzenia.  

Gwarancja na części

Jako doświadczeni informatycy, sprawnie wykonamy naprawę układu chłodzenia i zdecydowanie poprawimy jakość korzystania z laptopa. Zabezpieczymy go również na przyszłość. Na wymienione podzespoły dajemy gwarancję, od 3 do 36 miesięcy, w zależności od wymienianych części.