Naprawa komputerów – Serwis HP Bielsko-biała

Naprawa laptopów HP, Bielsko-Biała

Od piwnicy do światowej potęgi

Założycie Firmy HP są przykładem tego, że z niewielkiego biznesu można stworzyć światową potęgę. W 1939 roku dwóch znajomych ze studiów, z resztą od nazwisk, których pochodzi nazwa firmy, założyli małą działalność w piwnicy. William Hewlett oraz Dave Packard określani są mianem twórców amerykańskiego przemysłu informatycznego. A jeden z poczytnych magazynów, w tamtych czasach, określił ich jako twórców pierwszego osobistego komputera. Sami wynalazcy nazwali go kalkulatorem biurowym, wyposażonym w wyświetlacz i drukarkę. Twórcy HP ambitnie i małymi krokami wspinali się po szczeblach rozwoju firmy, w dużej mierze stawiając na kapitał ludzki. W Stanach Zjednoczonych uważa się, iż to oni dali początek Dolinie Krzemowej, czyli terenom, na których tworzy się nowoczesne technologie. Główna siedziba Hewlett Packard mieści się do tej pory w Kalifornii.


Duże znaczenie dla rozwoju marki HP miało przejęcie  Compaq Computer, czyli swojego konkurenta. Komputery Compaq nadal produkowane są pod tą marką z dodaniem symbolu HP.


Szybki i dynamiczny rozwój firmy stawia ją w czołówce producentów sprzętów komputerowych na świecie. Jest to jedna z największych firm działających na rynku informatycznym na świecie. W Polsce HP zlokalizowane jest w trzech dużych miastach: Warszawie, Łodzi oraz Wrocławiu.

Co ciekawe, dwie dekady temu HP było największą firmą informatyczną w Polsce.

Naprawa komputerów - Serwis HP Bielsko-biała -
Naprawa komputerów - Serwis HP Bielsko-biała -
Naprawa komputerów - Serwis HP Bielsko-biała -
Naprawa komputerów - Serwis HP Bielsko-biała -
Naprawa komputerów - Serwis HP Bielsko-biała -
Naprawa komputerów - Serwis HP Bielsko-biała -

Szeroka oferta laptopów

Z racji przejęcia  Compaq Computer, HP ma w swojej ofercie zróżnicowane modele komputerów przenośnych. Wśród nich znajdują się bardzo proste modele ze słabym wyposażeniem, poprzez laptopy średniej klasy, po te z górnej półki, przykładem HP Spectre 13-h200 x2. Wydajny, innowacyjny, nowoczesny i precyzyjny, tak opisują go producenci. Inna oferta laptopów dla graczy i lubiących rozrywkę, inna do codziennego użytkowania i jeszcze inne dla osób poszukujących prostych rozwiązań. Polacy chętnie sięgają po laptopy tej marki, mimo kilku wpadek, które zaliczyło HP. Jako doświadczeni informatycy naprawą komputerów przenośnych HP, zajmujemy się od początku swojej pracy. Dlatego stanowimy godny zaufania serwis laptopów tej marki.  

Wadliwe modele HP

O Hewlett Packard, co jakiś czas można usłyszeć w wiadomościach bądź przeczytać ciekawe informacje w prasie czy w sieci. Wadliwe modele laptopów przenośnych, to jest to, co nas najbardziej interesuje. Nasi klienci przez ostatnie lata zgłaszali się z różnymi problemami z laptopami tej marki. Najczęściej do serwisu zgłaszają się właściciele serii HP Pavilion DV6000 oraz DV900. Co się dzieje?

 • laptop nie reaguje na Power, nie chce się włączyć
 • na ekranie pojawiają się artefakty, przekłamania obrazu, kreski, paski itd.
 • komputer jest włączony, pracuje, nie ma obrazu
 • ekran po uruchomieniu ma kolor szary bądź biały
 • USB nie działa
 • DVD nie czyta płyt
 • podczas uruchamiania laptopa pojawia się sygnał, jeden długi bądź dwa krótkie
 • kamerka nie działa
 • laptop się restartuje
 • uszkodzone zawiasy
 • bateria się nie ładuje
 • ekran dzieli się na kilka części

Naprawa wymaga wiedzy na temat produkcji laptopów tej marki, dlatego by nie ponosić zbędnych kosztów, najlepiej skontaktować się z naszym informatykiem. Problemy z dużą awaryjnością wskazują również właściciele HP Mini.  

Co najczęściej psuje się w laptopach HP ?

Podobnie jak w przypadku producentów innych marek, Hewlett Packard, oferując tanie komputery przenośne, musi obniżać koszt ich produkcji, a co za tym idzie wykorzystywane są niskiej jakości materiały.  

Słaba obudowa matryc HP

To jedna z najczęstszych usterek, z jaką przychodzą użytkownicy HP do serwisu komputerowego Wikmar. Plastik, z którego obudowa jest wykonana, ulega niestety szybkiemu zużyciu, szczególnie są na to narażone większe komputery przenośne, których przekątna jest powyżej 15,4 cala. Już po kilku miesiącach użytkowania zawiasy chodzą coraz ciężej, a z czasem wyłamują się, uszkadzając tym samym obydwie części obudowy. Wówczas konieczna jest wymiana zawiasów, a w sytuacji, gdy doszło do uszkodzenia matrycy, również będzie konieczna wymiana matrycy. Jeśli zauważamy, że zawiasy chodzą coraz ciężej, to warto podejść z laptopem do naszego serwisu, wykonujemy smarowanie oraz konserwację, w przypadkach, gdy pojawiały się ubytki, niwelujemy je. Wówczas zawiasy będą chodziły zdecydowanie lepiej, a i chroniona jest matryca oraz dolna część laptopa.  

Przegrzewanie się laptopa

To kolejna wada komputerów przenośnych HP. Szczególnie dostrzegalna przez graczy oraz osoby użytkujące komputer przez kilka do kilkunastu godzin na dobę. Laptopy HP mają układ chłodzenia podobny do komputerów innych marek, niestety po dłuższym użytkowaniu, gdy pod obudową zbierają się zanieczyszczenia, radzi sobie zdecydowanie gorzej. Brak odpowiedniego chłodzenia układu graficznego, może prowadzić do poważnych uszkodzeń układów elektronicznych. W tym zakresie oferowana jest konserwacja laptopa, naprawa chłodzenia, ewentualnie, jeśli występuje taka konieczność wymiana uszkodzonych podzespołów. Jeśli nasz laptop HP nadmiernie się grzeje, to jest to najwyższa pora, by sprawdzić jego stan. Dzięki temu zdecydowanie wpływamy na przedłużenie jego życia, poprawiamy komfort użytkowania i nie ponosimy kosztów, które wynikną, gdy dojdzie do uszkodzenia układu graficznego.  

Uszkodzenie karty graficznej w komputerach HP

W wyniku wspomnianych powyżej problemów z układem chłodzenia, w laptopach HP częściej niż w innych, dochodzi do uszkodzenia karty graficznej. W tego typu sytuacjach sprzęt komputerowy należy powierzyć profesjonalistom. Wykorzystujemy nowoczesny sprzęt, dzięki czemu sprawnie naprawiamy laptopy HP. Za pomocą wanny ultradźwiękowej 22l 480W PS-80, dokładnie czyścimy płytę główną. Posiadamy sprzęt do lutowania BGA – Zhenxun ZX-C2 BGA Rework Station oraz stację lutowniczą AOYUE 2702 A+ hot air. Dzięki nim dokładnie usuwamy wszelkiego rodzaju usterki i naprawiamy układy elektroniczne.  

Usługi w ramach serwisowania laptopów HP

Zakres usług jest szeroki i zależny od indywidualnych potrzeb klienta. Zapraszamy do zapoznania się z nimi w ramach serwisowania HP.

 • rozwiązywanie problemów z brakiem obrazu, wymiana/naprawa karty graficznej, wymiana matrycy, inwertera, świetlówki
 • wymiana/naprawa podzespołów, wymiana klawiatury, zawiasów, DVD, pamięci RAM, podzespołów w układzie chłodzenia, dysku twardego, procesora
 • naprawa układów elektronicznych
 • wymiana gniazd
 • naprawa zasilania
 • wyprawa/wymiana części obudowy
 • rozwiązywanie problemów systemowych, instalacja systemu, oprogramowania, usuwanie wirusów

Usługi dodatkowe przy naprawie HP

Ponadto zajmujemy się naprawą laptopów HP zalanych cieczą. W zależności od rodzaju uszkodzeń, oferujemy czyszczenie, w razie konieczności wymianę określonych podzespołów. Laptop konserwujemy i zwracamy klientowi w pełni sprawny. Mamy dużą skuteczność w naprawie komputerów przenośnych HP zalanych cieczą, dlatego warto właśnie nam powierzyć ich naprawę.
Odzyskiwanie danych, to kolejna z usług, jakie świadczymy w ramach serwisowania laptopów HP. Dane odzyskujemy z dużą skutecznością, gwarantując przy tym pełne bezpieczeństwo danych. Dlatego jeśli utracili Państwo ważne pliki, zapraszamy do kontaktu.  

Standardowe problemy

 • w laptopach HP najczęsniej uszkodzeniu ulegają wentylatory czego konsekwencją jest przegrzewanie a nawet wyłączenie się laptopa po kilku minutach pracy zauważyliśmy to szczególnie w modelach HP Pavilion G4-1000, G6-1000, G7-1000, G6-2000, G7-2000, G4, G4,t G6, G6t, G6z, G7, G7t
 • problemy z działaniem klawiatury objawiające się nie działaniem wszystkich klawiszy szczególnie w modelach HP Pavilion G4, G4T, G6, G6T, G6S, G6X oraz Compaq Presario CQ43, CQ57, CQ58

Centrum naprawy HP

Aby naprawiać laptopy marki HP, trzeba mieć dużą wiedzę i doświadczenie z racji wielości modeli, jakie pojawiają się na rynku. Każdego dnia nasi pracownicy uzupełniają wiedzę i usuwają usterki z laptopów tej marki, stąd oferujemy proste jak i bardziej skomplikowane naprawy. Do tego posiadamy profesjonalny sprzęt.
Większość napraw komputerów HP wykonujemy w domu klienta, tylko w nielicznych przypadkach zabieramy sprzęt na serwis. Przed podjęciem decyzji o skorzystaniu z usługi, przedstawiamy czytelny kosztorys. Na wymieniane części dajemy gwarancję od 3 do 36 miesięcy, w zależności od rodzaju wymienianych podzespołów.
Jeśli mają Państwo laptop HP, który nadmiernie się grzeje, zawiasy trzeszczą bądź też sprawia on inny problem, zapraszamy do kontaktu telefonicznego bądź osobistego w serwisie Wikmar. Nasz serwisant udzieli Państwu rzetelnych informacji na temat usunięcia usterki.