Naprawa komputerów marki Aristo – serwis Bielsko-Biała

Naprawa laptopów Aristo, Bielsko-Biała: polski komputer

Aristo jest marką, która w Polsce funkcjonuje od lat 90. ubiegłego stulecia. Producentem oraz dystrybutorem laptopów marki Aristo jest polska firma, która swoją siedzibę ma we Wrocławiu. Firma nosi nazwę COMES Sp. z o.o. W branży informatycznej działa od 1987 roku, zaś pierwszy komputer przenośny wprowadziła na rynek sześć lat później. Laptopy marki Aristo nie są nazbyt popularne w Polsce, natomiast Firma małymi krokami przekonuje do siebie kolejnych użytkowników mobilnych urządzeń. Aristo to nie tylko komputery przenośne, ale znacznie szerszy zakres sprzętów elektronicznych (m.in. tablety, nawigacje). Bardziej popularne niż laptopy Aristo, są nawigacje.


Ze statystyk wynika, iż COMES Sp. z o.o. jest w czołówce, jeśli chodzi o produkcję i sprzedaż elektroniki w Polsce. Marka Aristo utożsamiana jest z innowacyjnością, wygodą użytkowania i funkcjonalnością. Oferta przenośnych komputerów jest rozbudowana. Znaleźć można modele o przekątnej ekranu 12 cali, standardowe 15,6 cala, ale i większe o przekątnej 17,3 cala. Polski producent przenośnych komputerów, stawia na multimedialność sprzętów. Mają one być funkcjonalne zarówno dla dzieci i młodzieży, służąc zabawie i nauce, ale i stanowić idealne narzędzie pracy.  

Opinie o Aristo

COMES Sp. z o.o. będąc w czołówce polskich producentów sprzętu elektronicznego, na rynku IT wciąż musi walczyć o swoją pozycję, szczególnie biorąc pod uwagę przenośne komputery. Konkurencja jest mocna, dlatego marce trudno jest się przebić. Opinie na temat laptopów Aristo są mocno zróżnicowane. I jak to w przypadku każdego producenta komputerów bywa, jedne modele są bardziej chwalone, a inne mocno krytykowane.

Zwolennicy Aristo podkreślają długowieczność sprzętów komputerowych i bezawaryjność. Przeciwnicy mający styczność z innymi modelami, wytykają firmie kiepsko wykonaną obudowę, słabe parametry i problemy natury technicznej. Wszystko zależy od modelu, naszych potrzeb i oczywiście zasobności portfela. I tak jest w przypadku każdego producenta. Im więcej przeznaczamy na zakup komputera, tym lepsze parametry, staranniej wykonana obudowa i w większości dłuższa żywotność. Tak samo jest w z laptopami Aristo.

Można znaleźć bardzo dobre modele, świetnie sprawdzające się przy dużych obciążeniach jak i znacznie słabsze, ale przeznaczone dla osób niemających większych wymagań w tym zakresie.  

Co powinniśmy wiedzieć zanim kupimy Aristo ?

Przede wszystkim czy parametry wybranego modelu odpowiadają naszym potrzebom. Istotną wiedzą są usterki, jakie mogą wystąpić w laptopach Aristo. Jako serwis komputerowy z kilkunastoletnim doświadczeniem, potrafimy wskazać najczęstsze problemy z komputerami tej marki. W przypadku większość producentów laptopów można stworzyć listę najczęściej występujących problemów i Aristo nie jest wyjątkiem.
Nasi klienci w ciągu ostatnich lat najczęściej zgłaszali się z laptopami Aristo, mając takie problemy jak:

 • przegrzewanie się laptopa; kilka nieprawidłowości w funkcjonowaniu sprzętu powinno zwrócić naszą uwagę. Przede wszystkim głośniejsza praca wentylatora, wolniej pracujący system i samoczynne wyłączenie się laptopa. To ostatnie szczególnie powinno zwrócić uwagę. Problem z nadmiernym grzaniem się mają laptopy Aristo z chipsetem graficznym nVidia, głównie jest to zauważalne podczas oglądania video czy grania w gry. W nich też objawem przegrzewania się komputera będzie brak obrazu. Czyszczenie i konserwacja laptopa powinny być wykonywane co jakiś czas. Dzięki temu można uniknąć sporych kosztów naprawy, w sytuacji gdy dojdzie do uszkodzenia układu BGA. Nasi specjaliści dokonują przeglądów komputerów przenośnych, wychwytując nieprawidłowości i natychmiast usuwając usterki. Co jaki czas należy więc wykonywać przegląd. Wszystko zależy od tego jak długo pracujemy na laptopie i jaką pracę na nim wykonujemy. Bardzo obciążony laptop powinien być sprawdzany przynajmniej raz na kilka miesięcy;
 • Blue Screen czyli tzw. niebieski obraz; jest to problem dość powszechny w laptopach różnych marek. Najczęstszą przyczyną takiego stanu rzeczy jest uszkodzenie części dysku twardego, jego zużycie. Istnieje możliwość odczytania danych użytkownika, natomiast pewne obszary systemu uległy nieodwracalnym zmianom. Niebieski ekran komputera określany jest również mianem ekranu śmierci, ze względu na to, że może powodować uszkodzenie całego systemu, utratę niezapisanych dokumentów i danych. W powyższej, opisanej sytuacji, należy bezzwłocznie skontaktować się z naszym pogotowiem komputerowym. Fachowiec określi stan komputera oraz podejmie kroki w celu przywrócenia poprawności działania;
 • wymiana poszczególnych komponentów; wspominano wcześniej o tym, że laptopom Aristo zarzuca się między innymi niską jakość materiałów z jakich wykonana jest obudowa. Głównie jest to plastik, który po jakimś czasie użytkowania ulega deformacji. Klienci przychodzą do Wikmar z uszkodzonymi zawiasami w laptopach Aristo bądź uszkodzoną matrycą. Użytkowanie laptopa wpływa na deformację klapy głównej, a ta zaś może prowadzić do uszkodzenia matrycy i zniekształcenia dolnej powierzchni komputera. Wymiana klawiatury, wymiana zawiasów, wymiana matrycy, to niektóre z czynności wykonywanych przez naszych fachowców. Usunięcie wszelkiego rodzaju usterek nie tylko poprawia jakość naszej pracy na komputerze, ale przede wszystkim nie działa ze szkodą na inne komponenty. Wczesne wykrycie usterki, to zdecydowanie niższe koszty naprawy. Jeśli zauważymy, że z zawiasami czy obudową dzieje się coś złego, warto od razu skontaktować się z naszym specjalistom, zanim dojdzie do uszkodzenia matrycy. Na każdy wymieniony podzespół dajemy gwarancję, na okres od 3 do 36 miesięcy, w zależności od rodzaju części. Ponadto wystawiamy faktury VAT oraz paragony;
 • uszkodzone gniazdo zasilania; przyczyny mogą być różne: uszkodzenie mechaniczne, zwarcie i nadpalenie gniazda, używanie nieoryginalnych zasilaczy prowadzących do uszkodzenia gniazda. W przypadku, gdy gniazdo wypada bądź doszło do zwarcia, należy pozostawić to specjalistom. Samodzielne lutowanie nie usunie problemu, a jeśli tak, to tylko na chwilę. W naszym serwisie oferujemy profesjonalną wymianę gniazda zasilania w laptopach Aristo.

Inne problemy z laptopami Aristo:

 • awaria układu chłodzenia
 • DVD nie czyta płyt
 • nie działa dźwięk
 • nie działa Internet
 • na obrazie pojawiają się przekłamania, artefakty, linie, znaczki
 • obraz rozmywa się
 • laptop nie chce się włączyć
 • system wolno działa
 • nie działa USB, Jack, VGA, LAN, HDMI

Czy zalany Aristo można uratować ?

Odpowiednia reakcja i dobry specjalista z pewnością zwiększają szansę na uratowanie komputera. Fachowcy z Wikmar specjalizują się w trudnych naprawach, wykorzystując przy tym nowoczesny sprzęt, jakim dysponuje serwis. W przypadku zalania, nawet najmniejszą ilością płynu, należy bezzwłocznie przynieść laptopa do serwisu bądź też zadzwonić po serwisanta. Komputer należy pozostawić otwarty i odwrócić do góry nogami. Pod żadnym pozorem nie należy go włączać. Nawet najmniejsza ilość wylanej cieczy może prowadzić do zwarcia, a to do uszkodzenia płyty głównej. Zaraz po zalaniu należy wyciągnąć z laptopa baterię. Uratowaliśmy już niejeden sprzęt Aristo, dlatego warto nam zaufać w tym aspekcie.  

Całodobowe Centrum Aristo

W przypadku jakichkolwiek problemów natury technicznej czy też systemowej z komputerami marki Aristo, można się kontaktować z naszymi pracownikami przez 24 godziny na dobę. Markę tę naprawiamy od samego początku działalności. Poszczególne modele doskonale znamy, wiemy, jakie są ich mocne i słabe strony. Używamy wysokiej klasy sprzętu do naprawy komputerów, dlatego podejmujemy się każdego zlecenia, naprawiamy starsze i nowsze modele Aristo. Te po gwarancji i te jeszcze na gwarancji, które uległy uszkodzeniom mechanicznym i których gwarancja nie obejmuje. Przed decyzją o zleceniu usługi, przygotowujemy czytelny kosztorys.
Jeśli wśród wymienionych problemów, nie odnaleźli Państwo tych, które mają miejsce w Państwa laptopach, to zapraszamy do kontaktu z naszym pracownikiem. Z pewnością otrzymają Państwo fachową informację oraz zajmiemy się naprawą Państwa laptopa marki Aristo.