Naprawa komputerów MSI serwis Bielsko-Biała

Naprawa laptopów MSI, Bielsko-Biała

Marka godna zaufania

MSI, czyli Micro-Star International, to kolejny z potentatów w branży komputerowej, który ma swoją siedzibę na Tajwanie. Marka wysoką pozycję osiągnęła przez lata pracy nad udoskonalaniem produkowanych sprzętów, z branży informatycznej. Firma powstała w 1986 roku i w początkowym okresie zajmowała się produkcją komponentów komputerowych. Stąd znana jest w głównej mierze z produkcji kart rozszerzeń, płyt głównych jak również serwerów. Dopiero w późniejszym czasie, dokładnie w 2004 roku, wraz z dynamicznym rozwojem Firmy, podjęto decyzję o wejściu na rynek komputerów przenośnych. Konkurencja, w tym czasie, na rynku laptopów była już duża. MSI postawiło sobie ambitny cel, jakim było znalezienie się w 10 najlepszych producentów komputerów przenośnych na świecie. Czy się im udało? Po dziesięciu latach można stwierdzić, iż znajdują się wśród uznanych producentów komputerów przenośnych na świecie, choć wciąż muszą pracować nad zwiększeniem popularności marki.


By odpowiadać na potrzeby klientów na całym świecie, w MSI prowadzone są badania dotyczące potrzeb współczesnego człowieka. Analiza potrzeb w połączeniu z innowatorskim podejściem, stanowi o sukcesie marki MSI na rynku komputerów przenośnych. Do tego ambitne cele i dbałość o każdy model, który trafia do klienta. Wszystko to składa się w całość, utożsamiając markę z wysoką jakością, rzetelnością wykonania i przede wszystkim żywotnością sprzętów komputerowych.

Naprawa komputerów MSI serwis Bielsko-Biała -
Naprawa komputerów MSI serwis Bielsko-Biała -
Naprawa komputerów MSI serwis Bielsko-Biała -
Naprawa komputerów MSI serwis Bielsko-Biała -

MSI w Polsce

Wraz z rozwojem Firmy, zaczęły powstawać nowe oddziały MSI w różnych zakątkach świata, w tym również w Polsce, a dokładnie we Wrocławiu. Laptopy MSI nie są nazbyt popularne w Polsce. Przyczyną z pewnością jest cena, nie należą do tanich, w porównaniu z notebookami innych producentów. Z drugiej zaś strony ich wyposażenie, oryginalny design oraz duża funkcjonalność i innowacyjność, klasyfikują je na odpowiednim poziomie cenowym. Marka MSI ma w Polsce wielu zadowolonych użytkowników. Szczególnie na zakup laptopów MSI decydują się gracze, graficy komputerowi, osoby mające szczególne wymagania względem laptopa. Są one przeznaczone zarówno do pracy jak i szeroko rozumianej rozrywki.


Ich mała popularność w Polsce z pewnością jest również wynikiem braku odpowiedniej kampanii marketingowej. Chętniej sięgamy po rzeczy, których markę już gdzieś słyszeliśmy czy też znamy. Brak wiedzy jest z pewnością jedną z głównych przyczyn małej popularności notebooków MSI na polskim rynku. Drugą przyczyną jest zapewne cena. Jeśli mamy ograniczony budżet przeznaczony na zakup komputera, to sięgniemy po Acera, HP czy Asusa, większość modeli MSI należy do komputerów z wyższej półki cenowej. A w wielu przypadkach cena gra rolę decydującą.  

Całodobowy Serwis MSI

Marka MSI, ze względu na to, że jest mało popularna, może przysparzać problemów z naprawą, jeśli powierzymy sprzęt osobom, które miały z nią niewielką styczność. By mieć pewność, że laptop zostanie naprawiony, należy go powierzyć sprawdzonym informatykom. W naszym serwisie znajdą Państwo fachowców, którzy naprawą laptopów MSI zajmują się od momentu pojawienia się ich na polskim rynku. MSI nie należy do tanich producentów komputerowych przenośnych, w porównaniu z innymi, co stanowi kolejny powód, by oddać laptopa w zaufane ręce. Jako zespół informatyków z wieloletnim doświadczeniem doskonale znamy technologie wykorzystywane w MSI, budowę poszczególnych modeli oraz ich mocne i słabe strony. Oferujemy zarówno proste naprawy jak i bardziej skomplikowane, dysponując odpowiednim sprzętem do usuwania usterek.  

Psują się czy nie ?

MSI nie jest producentem bezawaryjnych komputerów. Zawsze, gdy kupujemy laptopa, musimy mieć na uwadze, że po pewnym okresie, może stwarzać pewnego rodzaju problemy. Warto też wiedzieć, że jedne modele są bardzie awaryjne od innych. Mimo że sprzęty MSI są chwalone za jakość i rzetelne wykonanie, również ulegają awariom.  

Najczęstsze usterki

Z naszego doświadczenia wynika, iż różne modele laptopów MSI często mają problem z zawiasami. Zawiasy działają ciężko, wpływając tym samym negatywnie na matrycę. Z czasem, jeśli nie są odpowiednio nasmarowane wyłamują plastikową obudowę. Negatywny wpływ na matrycę, można stwierdzić w momencie, gdy na ekranie pojawiają się paski czy też przebarwienia. Gdy zauważymy tego typu problem, najlepiej zareagować szybko, dzięki czemu unikniemy poważniejszych uszkodzeń. W ofercie Wikmar dostępna jest naprawa zawiasów, związana z ich konserwacją i smarowaniem. Warto wiedzieć, że ze względu małą dostępność oryginalnych części MSI, należy zapobiegać niż ponosić później wyższe koszty.
Niektóre modele nadmiernie się grzeją. Między innymi problem ten pojawiał się w modelach: MS-163B, VR705, GE600, EX625. Szczególnie jest on zauważalny przez graczy, bo to oni chętnie kupują laptopy MSI. Jeśli laptop jest w okresie pogwarancyjnym, to oferowana jest przez nas konserwacja laptopa, która usprawni jego pracę. Przez dwuletni okres użytkowania, pod jego obudową nazbierały się zanieczyszczenia, które utrudniają właściwą pracę układu chłodzenia. Wadliwie działający układ chłodzenia, może powodować wyłączanie komputera w trakcie gry, podczas uruchomienia filmu czy też pracy na programie graficznym. Niewłaściwe działanie układu chłodzenia może być sygnalizowane przez głośną pracę komputera bądź też jest ona niesłyszalna. Aby nie doszło do uszkodzenia układu graficznego, należy jak najszybciej skonsultować się informatykiem. Wykonujemy dokładne czyszczenie laptopów MSI, konserwację oraz smarowanie. Po czyszczeniu laptop będzie pracował zdecydowanie bardziej wydajnie.
Kolejną często spotykaną usterką w laptopach MSI są słabej jakości gniazda zasilania. Jeśli musimy wkładać wtyczkę w odpowiedni sposób do gniazda zasilania by ładowała się bateria, jest to znak, że funkcjonuje nieprawidłowo. By nie doszło do jego spalenia, a później przetwornicy, należy skontaktować się z naszym specjalistą.  

W ramach serwisu MSI oferowana jest:

 • konserwacja laptopa, czyszczenie, smarowanie
 • naprawa układu chłodzenia
 • naprawa karty granicznej
 • naprawa płyty głównej, lutowanie
 • wymiana elementów obudowy, wymiana klawiatury, zawiasów
 • wymiana podzespołów, dysku twardego, RAM, procesora
 • czyszczenia, wymiana DVD
 • naprawa portów, USB, LAN, VGA, HDMI, Jack
 • konfiguracja łącza internetowego
 • instalacja Windows
 • instalacja oprogramowania antywirusowego
 • usuwanie wirusów
 • optymalizacja systemu
 • odzyskiwanie danych

Zakres usług świadczonych w ramach serwisowania laptopów MSI jest szeroki, w związku z czym jeśli nie znaleźli Państwo swojego problemu, zapraszamy do kontaktu, a z pewnością przywrócimy komputer do pełnej sprawności.  

Pracujemy na nowoczesnych sprzętach

Swoje usługi świadczymy w oparciu o profesjonalizm, wykorzystując narzędzia, które umożliwiają usuwanie trudnych usterek. Dysponujemy sprzętem do lutowania BGA – Zhenxun ZX-C2 BGA Rework Station, stacją lutowniczą AOYUE 2702 A+ hot air, a także wanną ultradźwiękową 22l 480W PS-80. Naprawiamy układy elektroniczne scalone na płycie głównej w laptopach MSI, a także wykonujemy szereg innych skomplikowanych napraw, między innymi przywracamy sprawność laptopom MSI zalanym cieczą. Markę tę znamy bardzo dobrze, dlatego oferujemy Państwu pełny, pogwarancyjny serwis laptopów MSI. W przypadku zalania istotne znaczenie ma czas, dlatego jeśli na komputer wylała się ciecz, najlepiej od razu skontaktować się z naszym fachowcem. Nawet najmniejsza ilość cieczy może prowadzić do poważnych uszkodzeń. Ponadto naprawiamy laptopy MSI, które uległy uszkodzeniom mechanicznym. Pęknięta matryca, obudowa, zawiasy czy usterki innych podzespołów, są usuwane przez informatyków z pogotowia komputerowego Wikmar.
Pamiętajmy, że laptopy MSI, to wymagające sprzęty komputerowe, które trzeba dobrze znać by właściwie diagnozować usterki i je usuwać. Nasze wieloletnie doświadczenie i wiedza pogłębiana każdego dnia czynią z nas Serwis MSI godny zaufania. Jeśli mają Państwo problem z laptopem MSI, zapraszamy do kontaktu. Nasz specjalista udzieli fachowych informacji. Nasz telefon jest do Państwa dyspozycji przez całą dobę.