Naprawa komputerów marki Samsung – serwis Bielsko-Biała

Naprawa laptopów Samsung, Bielsko-Biała – koreański ideał

Marka doskonale znana ludziom na całym świecie. Producent sprzętu IT, RTV i AGD. Ilość produkowanych przez Firmę sprzętów i oferowanych usług jest tak duża, że trudno byłoby je wymienić. Jednak na rynku IT, Samsung zajmuje niewielkie poletko, nie należy w tej branży do największych, ale z drugiej strony produkuje komputery przenośne dobrej jakości.


Pod marką Samsung funkcjonują liczne firmy, działające w branży usługowej i produkcyjnej. Jedną z najlepiej funkcjonujących i wyróżniających się, jest Samsung Electronics. Jest to zarazem największa z firm wchodzących w skład Samsunga, uznawana za jedną z największych na świecie i będąca na liście 10 najlepszych marek na świecie. To samo przez siebie określa jakość produkowanych przez firmę komputerów przenośnych.


Siedziba Firmy mieści się w Korei, a jej początki sięgają pierwszej połowy XX, gdzie wtedy niewiele miała wspólnego z branżą informatyczną. Szybki rozwój sprawił, że jej działalność z czasem zaczęła się poszerzać, a dziś trudno wyliczyć wszystkie dziedziny, w których działają firmy zgrupowane pod marką Samsung.  

Opinie o laptopach Samsung

Z naszych obserwacji oraz analizy marek laptopów, które trafiają do naszego serwisu, jednoznacznie wynika, że Samsungi to najmniej awaryjne komputery przenośne. Badania prowadzone przez inne serwisy komputerowe, również wskazują na niską awaryjność laptopów Samsung. Z badań OX Media wynikają podobne wnioski. Firma analizowała komentarze użytkowników laptopów poszczególnych marek i z tego wyłonił się obraz Samsunga, jako marki z najmniejszą ilością negatywnych wpisów. Laptopy są chwalone za funkcjonalność, przystępną cenę, dobre wykonanie oraz przede wszystkim dobre wyposażenie.
Komputery przenośne Samsung, odkąd pojawiły się na rynku, zbierają bardzo dobre opinie wśród fachowców z branży, redaktorów zajmujących się tematyką komputerową. Dobrze sprawdzają się na testach i przy tym dostają liczne nagrody. W ofercie nie ma wielu modeli, dlatego każdy z nich jest idealnie przemyślany, skonstruowany dla konkretnych użytkowników. Laptopy tej marki nie należą do najtańszych, ale są przystępne na kieszeń przeciętnego Polaka, stąd coraz chętniej są kupowane. Koreańska Firma w pełni zaspokaja potrzeby użytkowników komputerów na całym świecie. Ceniona za jakość i profesjonalizm.  

Co wyróżnia Samsungi ?

Przede wszystkim matowa matryca. W większości, producenci oferują błyszczące matryce. W nielicznych tylko modelach znajdziemy matowe. Samsung stawia na wygodę użytkowania, oferując matowe matryce. Z naszych doświadczeń wynika, że najczęściej matryce w Samsungach doznają uszkodzeń mechanicznych. W trakcie upadku czy uderzenia laptopem o coś twardego. W sytuacji pęknięcia czy zarysowania matrycy oferowana jest przez nas ekspresowa wymiana matrycy. Wymianę wykonujemy w sposób profesjonalny, nie naruszając reszty obudowy.
Laptopy wyróżnia także starannie wykonana obudowa, nie powinno być problemów z zawiasami. Kolejna cecha to ciekawy design, inny niż pozostałych komputerów z danej półki cenowej. W przypadku laptopów Samsung, również tych w niższej klasie cenowej, możemy liczyć na elegancki styl i dobrą jakość wykonania.  

Nasz Serwis Samsunga

Wikmar oferuje Państwu naprawę komputerów przenośnych marki Samsung w szerokim wachlarzu usług, w zależności od potrzeb klienta. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w zakresie naprawy laptopów Samsung, stąd sprzęt naprawiamy szybko i skutecznie, oddając w Państwa ręce dobrze działający komputer. Do naszego serwisu klienci przychodzili z różnymi modelami laptopów Samsung, dlatego doskonale znamy budowę każdego z nich.

Naprawa komputerów marki Samsung - serwis Bielsko-Biała -
Naprawa komputerów marki Samsung - serwis Bielsko-Biała -
Naprawa komputerów marki Samsung - serwis Bielsko-Biała -
Naprawa komputerów marki Samsung - serwis Bielsko-Biała -

Jakie problemy rozwiązujemy ?

 • laptop nie włącza się, nie reaguje na przycisk Power
 • bateria nie ładuje się
 • laptop nadmiernie się grzeje
 • brak obrazu, laptop włącza się i pracuje, a obraz nie wyświetla się
 • na obrazie pojawiają się przekłamania, artefakty, paski, kreski
 • nie działa dźwięk, jest zniekształcony bądź też wydobywa się tylko z jednego głośnika
 • DVD ma problem z odczytaniem płyt
 • nie działa USB (HDMI, VGA, LAN, Jack, SD)
 • nie działa klawiatura
 • nie działa Touchpad
 • laptop nie widzi dysku twardego
 • system nie widzi karty sieciowej
 • nie działa karta wifi
 • trudności z instalacją systemu Windows
 • zawirusowany komputer

Oferta Serwisu Samsunga

W ramach serwisu Samsunga oferujemy szereg usług związanych z naprawą, wymianą oraz konserwacją sprzętu. Zajmujemy się zarówno naprawą w zakresie technicznym jak i systemowym. Naprawiamy laptopy zalane cieczą oraz uszkodzone mechanicznie. W naszej ofercie:

 • wymiana matrycy, świetlówki, inwertera
 • wymiana podzespołów: dysku twardego, procesora, DVD, elementów układu chłodzenia, wymiana klawiatury, pamięci RAM
 • naprawa układu chłodzenia
 • usuwanie kresek i pasków na ekranie laptopa, regeneracja taśm połączeniowych
 • naprawa układów elektronicznych, czyszczenie płyty głównej, lutowanie
 • naprawa gniazd
 • naprawa DVD
 • naprawa/wymiana elementów obudowy, wymiana zawiasów, smarowanie, konserwacja
 • instalacja systemu
 • usuwanie wirusów
 • instalacja oprogramowania
 • konfiguracja łącza internetowego
 • naprawa gniazda zasilania oraz zasilacza

Konserwacja laptopa marki Samsung

To kolejna z usług, jakie świadczy Centrum Komputerowe Wikmar w ramach serwisowania laptopów marki Samsung. Konserwacja laptopa polega na czyszczeniu, smarowaniu poszczególnych, wymagających tego elementów i zabezpieczeniu go na przyszłość. Podczas czyszczenia laptopa, skrupulatnie usuwane są wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia, które osiadły pod powierzchnią obudowy. Z biegiem czasu ilość zanieczyszczeń wpływa na stabilność pracy komputera oraz nadmierne jego grzanie się. Niepoprawnie pracujące chłodzenie, wpływa na uszkodzenie układu graficznego, stąd tak ważny jest przegląd laptopa, co pewien czas oraz jego czyszczenie. W taki sposób zdecydowanie wpływa się na żywotność sprzętu komputerowego. Samsung produkuje dobrej jakości laptopy, jednak jeśli nie będzie się o nie odpowiednio dbało, to trudno będzie uniknąć usterek. Jako specjaliści, pracujący w branży od lat, oferujemy Państwu profesjonalne czyszczenie laptopów marki Samsung, dając gwarancję poprawy komfortu użytkowania laptopa i przede wszystkim dłuższego jego żywota.  

Zalany Samsung – co dalej?

Zalania laptopów zdarzają się coraz częściej. Wylana ciecz nie musi oznaczać konieczności zakupu nowego sprzętu komputerowego, jeśli naprawę powierzymy znającym się na rzeczy fachowcom. W tym zakresie oferujemy Państwu czyszczenie laptopa Samsung oraz konserwację. W razie konieczności wymieniamy podzespoły.  

Wady laptopów samsung

 • problem z ładowaniem i baterii oraz zasilaniem przerwy w ładowaniu laptopa, laptop wyłącza się, działa poprawnie przy odpowiednim ustawieniu wtyku zasilacza w stosunku do gniazda zasilania problem dotyczy modeli: RC510, RC512, RC520, RC530, RC710, RC720
  RF510, RF710
  RV408, RV409, RV411, RV413, RV415, RV418, RV420
  RV508, RV511, RV513, RV515, RV518, RV520
  RV709, RV711, RV718, RV720 seria NP300 (NP300E5A, NP300E5C, NP300E7A, NP300V5A)
  seria NP305 (NP305E5A, NP305E7A, NP305U1A, NP305V5A)
  seria NP310 (NP310E5C)
  seria NP350 (NP350U2A)
  seria NP550 (NP550P5C, NP550P7C) E852,
  N128, N145, N148, N150, NB30, N14, N210, N220, N230, N350, NB30, NC210, NC110, NF110, NF210, NF310,
  P480, P580
  QX310, QX410, QX510,
  R480, R525, R530, R540, R580, R590, R720, R730, R780,
  RV510, SF310, SF311, SF510, SF511
 • uszkodzona klawiatura w lapotpie samsung spowdowana zalaniem w tym wypadku konieczna jest wymiana na nową, w niektórych modelach klawiatury są zespojone z palmrestem czyli obudową górną czyność wymiany klawiatury wiążę się z rozmotowaniem całego laptopa i fachową wymianą na nową czynność taką zalecamy wykonać w fachowym serwisie laptopów marki Samsung.
 • wyrwana klapa matrycy ze względu na zatarcie zawiasów np. w modelachNP530U3C
  NP530U3C, NP535U3C
  550P5C, NP550P5C
  550P7C

Odzyskiwanie danych z Samsungów

W ramach usług związanych z serwisowaniem laptopów Samsung, oferujemy odzyskiwanie danych. Mamy stuprocentową skuteczność w tym zakresie oraz gwarantujemy Państwu bezpieczeństwo odzyskanych danych, chroniąc je przed osobami postronnymi. Zaufanie w tym aspekcie jest bardzo ważne, dlatego czynność tę należy powierzyć sprawdzonym informatykom, a takich Państwo znajdą w Serwisie Komputerowym Wikmar.  

Jak pracujemy ?

Darmowa diagnoza oraz bezpłatny dojazd do klienta. Ponadto kosztorys uwzględniający poszczególne, wykonane usługi, w tym koszt wymienianych części. Współpracujemy ze sprawdzonymi dystrybutorami części zamiennych, dlatego w naszym serwisie znajdą Państwo wyłącznie oryginalne podzespoły. Stawiamy na jakość, dbając o późniejszy komfort użytkowania sprzętu komputerowego oraz jego żywotność. Na wymieniane podzespoły dajemy Państwu gwarancję od 3 do 36 miesięcy, w zależności od rodzaju wymienianej części.
Każdego dnia w pracy wykorzystujemy nowoczesne sprzęty, które umożliwiają nam usuwanie skomplikowanych usterek w laptopach marki Samsung. Nasi specjaliści mają do dyspozycji między innymi sprzęt do lutowania BGA – Zhenxun ZX-C2 BGA Rework Station, stację lutowniczą AOYUE 2702 A+ hot air, a także wannę ultradźwiękową 22l 480W PS-80, która wykorzystywana jest np. do mycia płyty głównej. Dzięki tego typu sprzętom sprawnie naprawiamy układy elektronicznie w laptopach Samsung.
W ramach serwisowania laptopów Samsung oferujemy szereg usług. Jeśli nie znaleźli Państwo powyżej opisu swojego problemu, również zapraszamy do kontaktu telefonicznego bądź osobistego w siedzibie Wikmar. Nasz serwisant udzieli Państwu rzetelnych informacji dotyczących nurtującego problemu.