Naprawa komputerów marki Lenovo – Serwis Bielsko-Biała

Naprawa laptopów Lenovo, Bielsko-Biała – chińska jakość

Lenovo, w porównaniu z innymi producentami sprzętów komputerowych, jest Firmą z dość krótką historią. Wcześniej funkcjonowała ona pod inną nazwą, Legend Holdings. Pod nową marką działa od 2004 roku. Obecnie Lenovo jest jednym z czołowych światowych producentów komputerów. W 2013 roku, co wynika z badań przeprowadzonych przez  Gartner oraz IDC, Lenovo stało się liderem w obszarze komputerów PC. Jeśli chodzi o komputery osobiste, to również zajmuje wysoką pozycję. A z roku na rok klientów i zadowolonych użytkowników laptopów Lenovo przybywa. Chiński koncern kieruje się innowacyjnością, masowością produkcji i dążeniem do niezawodności sprzętów.
Wysoka pozycja na rynku komputerowym, mimo krótkiej działalności, jest wynikiem porozumienia zawartego z IBM, w 2005 roku. Od Firmy odkupiony został dział komputerów PC. IBM to jeden z najstarszych producentów komputerowych. Architektura pierwszego wypuszczonego na rynek komputera osobistego, stała się standardem dla innych tego typu sprzętów. Wraz za tym poszła współpraca z Intelem i Microsoftem, którzy stali się czołowymi dostawcami podzespołów i systemów dla komputerów osobistych. IBM stworzył historię komputerów osobistych, mimo że nie był twórcą pierwszego laptopa.

Naprawa komputerów marki Lenovo - Serwis Bielsko-Biała -
Naprawa komputerów marki Lenovo - Serwis Bielsko-Biała -

Komputer wszechczasów IBM

Komputery osobiste produkowane pod logo IBM uznawane były za niezniszczalne. Solidnie wykonana obudowa i oryginalne podzespoły czyniły z nich sprzęt nie do zniszczenia. Rzecz jasna nie każdy model był idealny i niektóre ulegały awariom czy też pojawiały się różne usterki. Jednak różnica jest taka, że obecnie problemy z komputerami zaczynają się już kilka dni po tym jak kończy się okres gwarancyjny. Zaś komputery IBM ulegały awariom, ale dopiero po kilku latach użytkowania. Posiadacze komputerów osobistych IBM nie mieli tak często problemów z laptopem jak ma to miejsce obecnie. Wraz ze zwiększaniem produkcji, zaczęła spadać jakość produkowanych komputerów.  

IBM a Lenovo

Przejęcie części IBM uczyniło z Lenovo, jednego z liderów rynku komputerowego na świecie. Firma mająca swoją siedzibę w Hongkongu, jest nie tylko czołowym producentem sprzętów komputerowych w Chinach, ale i na całym świecie. Pierwsze komputery, które pojawiły się na rynku po podpisaniu porozumienia z IBM, miały logo IBM Lenovo. Niestety nie były one już tak niezawodne. Po uzyskaniu odpowiedniej pozycji na rynku przez Lenovo, laptopy zaczęły się pojawiać już wyłącznie z logo Lenovo.
Wielu utożsamia Lenovo z niezniszczalnymi komputerami przenośnymi IBM. Niestety do ich poprzedników wiele im brakuje. Zdecydowanie częściej ulegają awariom. Jest to przede wszystkim wynik produkcji na skalę masową, konieczność bycia konkurencyjnym pod względem cenowym, a co za tym idzie niższa jakość poszczególnych elementów.  

Naprawiane modele Lenovo

Na laptopach IBM poznawaliśmy budowę komputerów osobistych, zdobywaliśmy doświadczenie i przez lata obserwowaliśmy zachodzące zmiany. Doskonale znamy budowę komputerów Lenovo i stosowane technologie. Oferujemy naprawę wszystkich modelów laptopów tej marki.  

Trochę o zaletach marki Lenovo

Lenovo mimo tego, że w porównaniu ze swoimi poprzednikami nie wychodzi zbyt dobrze, to jednak nie można się na tym opierać. Obecnie mamy zupełnie inny rynek i inne wymagania. Na tle komputerów przenośnych innych producentów, laptopy Lenovo prezentują się bardzo dobrze. W rankingach bezawaryjności laptopy zajmują wysoką pozycję, wyprzedza je głównie Samsung. Na uwagę zasługuje solidnie wykona obudowa. Komputery osobiste wielu producentów po jakimś czasie użytkowania wykazują różne problemy z obudową, często są to zawiasy. Lenovo w tym obszarze spisuje się bardzo dobrze. W naszym serwisie rzadko odnotowujemy usterki związane z obudową w laptopach Lenovo.
Na rynku funkcjonują laptopy mniej i bardziej awaryjne. Wśród tych bardziej awaryjnych znajdują się modele:

 • Lenovo Y530
 • Lenovo T4x
 • Lenovo T6x
 • Lenovo R6x

Jedną z najczęstszych usterek jest uszkodzenie BGA w modelu Lenovo 3000N200.  

Co się psuje w notebookach Lenovo ?

Laptopy Lenovo, podobnie jak inne komputery osobiste, mają problem z nadmiernym grzaniem się. To, co powinno zwrócić uwagę użytkownika, to w pierwszej kolejności hałas płynący z wentylatora, który jest wynikiem nienasmarowanej głowicy oraz zanieczyszczeń, które pojawiają się po pewnym czasie pod obudową laptopa. Problem niepoprawnego funkcjonowania układu chłodzenia, powinien zostać jak najszybciej usunięty. Naprawa chłodzenia nie tylko wpłynie na wydajność użytkowania komputera, ale przede wszystkim ochroni płytę główną. Brak odpowiedniego chłodzenia może prowadzić do poważnych uszkodzeń, w tym uszkodzenia układu graficznego. W sytuacji nadmiernego grzania, oferowana jest konserwacja laptopa, czyszczenie ze wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń. Czyszczony i nasmarowany zostaje wentylator. Wymienione zostają części układu chłodzenia, które się zużyły i są niezdatne do dalszej pracy. Czyścimy płytę główną, wykorzystując nowoczesny sprzęt technologiczny (wanna ultradźwiękowa 22l 480W PS-80) . Naprawa chłodzenia w laptopach Lenovo często jest wykonywana przez naszych serwisantów, dlatego sprawnie i rzetelnie przywracamy komputer osobisty do pierwotnego stanu.
Kolejnym problematycznym punktem w laptopach Lenovo jest układ zasilania. Bardzo czułe gniazdo zasilania może prowadzić do uszkodzeń mechanicznych bądź też przepalenia się przetwornicy albo gniazda zasilania. W tym zakresie oferujemy wymianę bądź naprawę gniazda zasilania oraz zasilacza.

Problemy, które występują w laptopach Lenovo:

 • laptop nie włącza się
 • laptop chodzi, brak obrazu
 • laptop zawiesza się
 • laptop ma uszkodzoną matrycę
 • na ekranie pojawiają się pasy, artefakty, dziwne znaczki
 • przekłamania obrazu
 • akumulator nie ładuje
 • karta Wi-Fi nie działa
 • nie działa Touchpad
 • nie działa klawiatura
 • nie działa wejście USB (VGA, LAN, Jack, R11)
 • brak dźwięku
 • pojawiają się dziwne komunikaty
 • nie działa nagrywarka DVD

Każdą z powyższych usterek, usuwamy w naszym Serwisie Komputerowym. W związku z czym jeśli Państwa laptop Lenovo nie funkcjonuje właściwie, to zapraszamy do kontaktu.  

Awarie systemu

Komputer oprócz usterek technicznych może ulegać awariom systemowym. Jeśli mają Państwo zawirusowany laptop, problem z instalacją systemu Windows, oprogramowania antywirusowego i innego albo są Państwo zainteresowani konfiguracją łącza internetowego, to również oferujemy te usługi w ramach serwisu.  

Wady w laptopach Lenovo

 • wyłamane mocowanie zawiasów w obudowie dolnej dotyczy modeli Lenovo G570, G575, G580 powodem są zatarte zawiasy które również podlegają wymianię lub regneracji
 • uszkodzenie taśmy matrycy LCD w modelach LENOVO G485 G580 G580A G585 obajwem są przekłamania obrazu oraz paski na ekranie zauważalne podczas ruch klapą matrycy
 • uszkodzenie klawiatury polegające na nie działaniu wszystkich klawiszy spodowane np. zalaniem laptopa np. Lenovo IDEAPAD G580, G580A, G585, G585A, G500, G505, G510, G700, G710

Ratunek dla zalanych cieczą

Notebook Lenovo zalany cieczą można uratować, jeśli w miarę wcześnie zgłosimy się z nim do odpowiedniego specjalisty. Nawet najmniejsza ilość wylanej na sprzęt komputerowy cieczy, może zagrażać jego prawidłowemu działaniu. Jeśli przenikła przez obudowę, może prowadzić do zwarcia na płycie głównej, stąd konieczna jest konsultacja z serwisantem. Laptopy Lenovo zalane cieczą naprawiamy od wielu lat, mając przy tym wysoką skuteczność działania.  

Odzyskiwanie danych

Utrata danych jest niezwykle bolesna dla większości z nas. Oznacza utratę zdjęć, dokumentów, plików czy pracy z ostatnich dni, tygodni, miesięcy. Aby mieć pewność, że utracone dane zostaną odzyskane, należy to zlecenie powierzyć fachowcom. W tym zakresie możemy pochwalić się dużą skutecznością. Odzyskiwanie danych przez naszego specjalistę, odbywa się wedle ściśle określonych zasad, chroniąc je przed dostępem osób trzecich.  

Serwis Lenovo

Laptopy Lenovo, to szeroka oferta modeli, dlatego ich naprawę należy powierzyć osobom, które się na tym znają. Jeśli mają Państwo laptopa marki Lenovo, to oferujemy jego naprawę, wymianę części czy też konserwację, która powinna być wykonywana raz na jakiś czas, zwłaszcza, jeśli komputer służy do codziennej pracy bądź też do gier. Wieloletnie doświadczenie oraz świetna znajomość marki sprawiają, że laptopy Lenovo naprawiamy szynko i skutecznie. Przy tym otrzymują Państwo gwarancję na wymieniane części. Dlatego warto nam zaufać.
Jeśli wśród wymienionych wyżej problemów z laptopami Lenovo, nie odnaleźli Państwo odpowiedzi na swoje pytania, zapraszamy do kontaktu osobistego w serwisie bądź też telefonicznego umówienia się na wizytę.