Naprawa komputerów marki Maxdata – serwis Bielsko-Biała

Naprawa laptopów Maxdata, Bielsko-Biała – niemiecka produkcja

MaxData była producentem różnego rodzaju sprzętów komputerowych. W 2008 roku Firma ogłosiła upadłość. W dużej mierze znana była z monitorów produkowanych pod nazwą Belinea. Po zamknięciu, Firma Belinea została przejęte przez Brünen IT Group. Swego czasu laptopy tej marki cieszyły się popularnością wśród polskich użytkowników. Produkcja niemiecka była synonimem rzetelności i wysokiej jakości. Wśród opinii, przede wszystkim chwalono solidność wykonania oraz dwuletnią gwarancję door to door. To w głównej mierze wpływało na zakup laptopa MaxData.  

Serwis MaxData

Firma upadła, natomiast pozostały rzesze użytkowników laptopów tej marki, stąd świadczymy pełny zakres usług serwisowania komputerów przenośnych MaxData.  Nasi specjaliści naprawą sprzętów tej marki zajmują się od początku pojawienia się jej na polskim rynku. Doskonale znają budowę każdego z modeli, stąd oferujemy profesjonalny serwis tejże marki. Naprawiamy i modernizujemy starsze sprzęty, dlatego zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą, jeśli mają Państwo laptop tej marki.  

Główne problemy z MaxDatą

Jednym z podstawowych problemów, który ujawnił się w wielu modelach laptopów MaxData, to wyłamujące się zawiasy. MaxData Pro 600IW oraz Maxdata Pro 7000, to modele, w których problem ten pojawiał się dość często. Po kilku latach użytkowania niesprawnie działające zawiasy, nie tylko wyłamują się, ale powodują inne uszkodzenia, między innymi matrycy czy dolnej klapy. Jeśli zauważamy, że zawiasy nie funkcjonują poprawnie, to pora by je zmodernizować. W laptopach, które swoje już przeszły, oferowana jest przez nas wymiana zawiasów. Wymiany dokonujemy w sposób profesjonalny, tak by nie naruszyć pozostałych elementów obudowy.
Innym problemem w laptopach tej marki jest nadmierne grzanie się komputera. Z biegiem czasu laptop zaczyna coraz wolniej działać, wyłącza się, resetuje, wydaje głośne dźwięki bądź też nie słychać pracy wentylatora, wówczas najprawdopodobniej problem leży po stronie układu chłodzenia. Niepoprawnie działający układ chodzenia prowadzi do uszkodzeń układu graficznego, stąd tak ważna jest konserwacja laptopa co pewien okres, szczególnie jeśli ma on już kilka lat, jak ma to miejsce w przypadku laptopów MaxData.  

Przyczyny i objawy awarii MaxData

 • brak podświetlenia, blady obraz- uszkodzenie inwertera, matrycy bądź płyty głównej
 • laptop jest włączony, ale brak obrazu- uszkodzona płyta główna, matryca bądź taśma, która łączy ją z płyta główną albo uszkodzona karta graficzna
 • bateria nie ładuje się- uszkodzenie zasilacza, gniazda zasilania bądź też płyty głównej
 • laptop nie włącza się- uszkodzenie płyty głównej bądź też BGA
 • przekłamania obrazu, artefakty- uszkodzenie karty graficznej, płyty głównej, pamięci RAM
 • wyłączenie się laptopa w trakcie użytkowania- uszkodzenie płyty głównej, układu chłodzenia, procesora, pamięci RAM, zawirusowanie systemu
 • niedziałająca klawiatura- uszkodzenie płyty głównej, zalanie, zawirusowanie systemu
 • brak dźwięku (zniekształcony, w jednym głośniku, tylko w słuchawkach)- uszkodzone głośniki, płyta główna, moduł zasilania karty muzycznej, komponent BGA
 • niedziałająca karta Wi-Fi- uszkodzona karta, sterowniki bądź też płyta główna
 • dysk jest niewidoczny- uszkodzony dysk twardy bądź też płyta główna
 • DVD nie czyta płyt- uszkodzony bądź też zanieczyszczony napęd
 • Blue screen czyli tzw. niebieski ekran- uszkodzenie płyty głównej, pamięci RAM, dysku twardego bądź któregoś ze sterowników
 • niedziałające USB- uszkodzenie portu bądź też płyty głównej
 • niedziałający Touchpad- uszkodzenie poszczególnych przycisków, tasiemki bądź też płyty głównej
 • problem z połączeniem z siecią  Ethernet- uszkodzone wejście LAN, sterownik bądź też płyta główna

Objawy nie zawsze wskazują jednoznacznie na rodzaj usterki, stąd też konieczna jest dobra znajomość poszczególnych modeli laptopów MaxData. Nasi fachowcy z racji tego, że posiadają wieloletnie doświadczenie oferują szybką (w domu klienta) i skuteczną naprawę.  

Modernizacja MaxDaty

Z racji upływu kilku lat od momentu upadku firmy, laptopy tej marki trochę już przeżyły, dlatego oferujemy usprawnienie ich działania. Wysłużonego sprzętu wcale nie trzeba wymieniać na nowy, bo wystarczy dołożyć mu pamięci czy też zwiększyć pojemność dysku, a do tego konserwacja i czyszczenie, i sprzęt będzie nam służył jeszcze przez długi czas. Uzupełniamy ubytki w obudowie bądź też jest oferowana wymiana zawiasów, o czym wspominano, oraz innych elementów obudowy.  

W ramach serwisu Laptopów MaxData

 • wymiana matrycy
 • wymiana podzespołów, między innymi dysku twardego, procesora, Pamięci RAM, napędu
 • naprawa układów elektronicznych, w tym lutowanie
 • rozwiązywanie problemów z obrazem, wymiana świetlówki, inwertera, regeneracja taśm połączeniowych, naprawa podświetlenia
 • naprawa portów, między innymi USB, LAN, VGA
 • wymiana klawiatury
 • regeneracja zawiasów
 • naprawa układu chłodzenia
 • instalacja systemu
 • instalacja oprogramowania
 • usuwanie wirusów
 • konfiguracja łącza internetowego
 • optymalizacja systemu

Wolno działający system

Przyczyn takiego stanu rzeczy może być wiele, dlatego jeśli mają Państwo problem z długim ładowaniem się systemu w laptopach MaxData, warto zwrócić się do naszego informatyka, który zoptymalizuje jego działania. Przez lata użytkowania komputera, zebrała się wielość aplikacji, z czego w większości nie korzystamy. Zwalnia to zdecydowanie pracę systemu, a tym samym wpływa na niższy komfort użytkowania sprzętu. Dzięki odpowiedniej konfiguracji systemu Windows, można zdecydowanie zwiększyć prędkość jego działania. Informatyk uczyni to u Państwa w domu, po wcześniej umówionym spotkaniu. Wolno działający system nie oznacza, że to czas na wymianę komputera, ale na jego konserwację i optymalizację systemu. Zwłaszcza, jeśli posiadany laptop MaxData w pełni nam wystarcza.  

Odzyskiwanie danych

Utrata ważnych plików może nastąpić z różnych przyczyn: awaria systemu, przypadkowo usunięte dane, uszkodzenie mechaniczne bądź też niezapisanie danych. Bez względu na przyczynę utraty danych oferujemy Państwu skuteczne odzyskiwanie danych. Nasi informatycy, kierując się etyką zawodową, chronią odzyskane dane, uniemożliwiając dostęp osobom trzecim. W przypadku odzyskiwania danych należy zachować ostrożność w stosunku do osób, którym się zleca tę czynność. By mieć pewność odzyskania utraconych danych oraz ich bezpieczeństwa, sprawę należy powierzyć profesjonalistom.  

Czy da się coś zrobić z zalanym laptopem MaxData?

W ramach serwisowania laptopów marki MaxData oferujemy naprawy po zalaniu cieczą. Możemy się pochwalić dużą skutecznością w tym zakresie. Bez względu na ilość cieczy, jaka wylała się na laptop najlepiej bezzwłocznie skontaktować się z naszym informatykiem. Im szybciej zareagujemy w tej sytuacji, tym większa szansa na powodzenie. Po zalaniu laptop zostaje dokładnie wyczyszczony, wykonywana jest konserwacja i ewentualnie, jeśli jest taka konieczność wymiana podzespołów. W przypadku wymiany części, oferujemy oryginalne podzespoły, dając na nie pisemną gwarancję. Okres gwarancji od 3 do 36 miesięcy, w zależności od rodzaju wymienianej części. W państwa ręce oddajemy sprawny sprzęt.  

Jak pracujemy?

W zakresie serwisowania laptopów MaxData oferujemy usługi na wysokim poziomie, począwszy od drobnych napraw, poprzez bardziej skomplikowane, po rozwiązywanie problemów systemowych. Do dyspozycji mamy nowoczesny sprzęt do lutowania oraz wannę ultradźwiękową. Doskonale znając markę MaxData, podejmujemy się usuwania skomplikowanych usterek. Większość napraw staramy się wykonywać w domu klienta, stąd oszczędzają Państwo czas, a i są spokojni o swój sprzęt. Ponadto od fachowca można uzyskać wiele cennych informacji dotyczących laptopa MaxData.
Jeśli posiadają Państwo laptopa marki MaxData i pojawił się problem z jego właściwym funkcjonowaniem bądź też chcieliby Państwo zwiększyć jego wydajność, to zapraszamy do kontaktu z naszym serwisem. Telefon Pogotowia Komputerowego Wikmar czynny jest całą dobę. Nasz pracownik udzieli rzetelnych informacji i umówi się z Państwem w możliwie najszybszym terminie.